Z Donaldem Tuskiem w Małopolsce

Odbyliśmy jako klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej kolejną turę wizyt , tym razem w Małopolsce. Wraz z koleżankami i kolegami: senatorką Magdalena Kochan, posłami Andrzejem Szewińskim, Waldym Dzikowskim, Cezarym Tomczykiem oraz Tomaszem Olichwerem odwiedziliśmy mieszkańców Trzebini, Chrzanowa i Zagórza w gminie Babice.

W Trzebini w dzielnicy Siersza głównym tematem rozmów była tragiczna sytuacja obywateli miasta związanej z powstającymi na tym terenie zapadliskami w miejscach podziemnej eksploatacji węgla w nieczynnej obecnie od wielu lat kopalni.Nasza wizyta spowodowała również poranny przyjazd poprzedzający wyjazdowe posiedzenie Klubu KO – Przewodniczącego Tuska na miejsce zapadlisk w Trzebini

Trzebinia, 16.05.2023. Przewodnicz¹cy Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas spotkania z mieszkañcami osiedla Gaj w Trzebini, 16 bm. PAP

Kolejnym miejscem w którym rozmawialiśmy z Małopolanami to Chrzanów, gdzie o swoich problemach opowiedzieli nam nauczyciele z miejscowych szkół. Było to spotkanie otwarte.Peregrynację po województwie nasza grupa zakończyła spotkaniem w Zagórzu, gdzie mieszkańcy borykają się z podobnymi problemami jak w Trzebini, tym razem są to tąpnięcia . Mieszkańcy mają dość wstrząsów z kopalni. Przeciętnie kilkadziesiąt razy w miesiącu mieszkańcy odczuwają silne wstrząsy, które są efektem prac górniczych w pobliskiej kopalni Janina w pobliskim Lubiążu.
Najważniejszym momentem wizyty w Małopolsce było wspólne spotkanie Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Krakowa. Cieszyło się ono niespotykanym dotychczas zainteresowaniem. Poniżej relacja. Zapraszam do obejrzenia.


Tradycyjnym podsumowaniem wyjazdu do Krakowa i miejscowości małopolskich było poranne posiedzenie Klubu Koalicji Obywatelskiej.

Zapraszam również zainteresowanych do obejrzenia i wysłuchania wystąpień klubowych.


Opublikowano

w

,

przez