XX Marsz Nadziei w Raciborzu czyli KRÓTKA INSTRUKCJA OBSŁUGI RAKA PIERSI

Październik to czas pod znakiem różowej wstążeczki, w którym więcej mówimy o walce z rakiem piersi. Maszerując po raz dwudziesty w Raciborzu manifestujemy solidarność z chorymi i zachęcamy do badań profilaktycznych, tak jak na jubileuszowym 20. raciborskim marszu nadziei. Trzeba jednak pamiętać, że rocznie około 18 tysięcy Polek słyszy tę trudną diagnozę. Po początkowym szoku przychodzi czas, w którym muszą odnaleźć się w chaosie nowych, często sprzecznych informacji. Dlatego też redakcja Hello Zdrowie stworzyła Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi, której lekturę polecam poniżej (pod zdjęciami i tekstem wprowadzającym)

1571480538_dsc6016-  72692715_662860890905319_457249090279833600_n

IMG_20191019_120108bis

Październik to czas, w którym więcej mówimy o walce z rakiem piersi.  Rocznie około 18 tysięcy polek słyszy taką diagnozę. Po początkowym szoku przychodzi czas, w którym muszą odnaleźć się w chaosie nowych, często sprzecznych informacji. Dlatego jako redakcja Hello Zdrowie stworzyłyśmy Krótką Instrukcję Obsługi Raka Piersi. Jest to darmowy e-book gromadzący w sobie mądrość i doświadczenie osób, które mają bliskie doświadczenie z chorobą: dziewczyn doświadczające raka piersi, ich wytrwałych najbliższych, przedstawicieli czołowych onko-fundacji i wieloletnich specjalistów: lekarzy, psychoonkolożki i onkologów.

Chociaż dużo mówi się o profilaktyce raka piersi, to już o samym życiu z nim znacznie mniej. Instrukcja dostarcza prostych i rzeczowych porad, jak odnaleźć się w nowej sytuacji kiedy kobieta lub najbliższa jej osoba zetknie się z diagnozą raka piersi. Instrukcja została podzielona na dwie części -w pierwszej zawarłyśmy porady pisane przez i dla kobiet, które chorują na raka piersi. W drugiej umieszczone zostały rady od i dla tych, którzy towarzyszą swoim bliskim w chorobie. Niestety często zapominamy o osobach, które biernie „przechodzą” przez raka piersi, a to właśnie one są podporą w najcięższych chwilach. W Instrukcji znajdziemy również wskazówki jak realnie możemy pomóc, by mądrze wspierać kobiety. Może nie każdy chce mówić o raku piersi, jednak nie wiemy, kiedy Krótka Instrukcja może się przydać nam, naszym mamom czy przyjaciółkom.

Link do strony: http://www.krotkainstrukcja.hellozdrowie.pl  

lub pdf tutaj : krotkainstrukcja

Można też klikając w obrazek poniżej:

krotkainstrukcja-1i2

Dobro można nieść w prosty sposób. Tak prosta rzecz jak udostępnienie w mediach społecznościowych może pomóc dotrzeć do osób, które bardzo tego wsparcia potrzebują. Dla pacjentek i ich bliskich ważne jest poczucie, że nie są sami w tej trudnej drodze.


Opublikowano

w

przez