Wspólnie po zwycięstwo – ugrupowania samorządowe i partie koalicji rządzącej walczą o Racibórz!

W hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu odbyła się Konwencja wyborcza ugrupowań i partii, które zjednoczyły się dla stworzenia silnej drużyny walczącej o przywrócenie miastu rangi miejsca otwartego na przyszłość i umocnienie dobrej passy dotychczasowej koalicji zarządzającej powiatem raciborskim.

Otwierając konwencję powiedziałam do licznie zebranych kandydatów do władz samorządowych oraz naszych przyjaciół i sympatyków :

„Marzyło o tym wielu, nam się udało – powiedziałam do zebranych – mamy wspólną listę koalicji 15 października dla Raciborza i powiatu i z komitetami samorządowymi wspólnego kandydata na prezydenta! Uczynimy ziemię raciborską trampoliną do sukcesu, mamy po temu wszelkie dane. Uczynimy Racibórz prawdziwym dobrym miejscem do życia, a nie smutnym zaściankiem na końcu Polski, miejscem, do którego się wraca, a nie tylko z niego wyjeżdża.

Fragmenty filmów z relacji naszraciborz.pl

Deklarację współpracy dla Raciborza podpisali obok mnie parlamentarzyści: senator Henryk Siedlaczek (PO), senator Piotr Masłowski (PL 2050) oraz senator Maciej Kopiec (Lewica).

PO, PL 2050 oraz Lewica idą pod jednym szyldem Koalicja 15 Października, do miasta i powiatu. Jacek Wojciechowicz startuje na prezydenta z listy Razem dla Raciborza Mirosława Lenka. Liderem listy powiatowej Razem dla Ziemi Raciborskiej jest starosta Grzegorz Swoboda.

Kandydatów Koalicji 15 Października do Rady Miasta przedstawił – Alan Wolny, akcentując wartość zgody w samorządzie. Ewa Lewandowska przedstawiła kandydatów Koalicji 15 Października do powiatu.

Oto lista Koalicji 15 Października do Rady Miasta:

A to lista kandydatów do Rady Powiatu Raciborskiego przedstawiona przez Ewę Lewandowska obecnego członka Zarządu Powiatu z ramienia PO:

Fragmenty filmów z relacji naszraciborz.pl

Kuluminacją spotkania wyborczego był moment przedstawienia wspólnego kandydata na Prezydenta Raciborza. Otworzyły ją rekomendacje udzielone Jackowi Wojciechowiczowi przez jedną z ikon raciborskiej opozycji, byłego dyrektor II LO Leszka Wyrzykowskiego oraz byłych kolegów z okresu pracy dla Raciborza – prezydent i przełożonego Wojciechowicza – Jana Kuligi oraz byłego wiceprezydenta Adama Dzyndry. Byłego posła i wiceprezydenta Warszawy wsparł on line kolega z ław parlamentarnych – senator Michał Kamiński.

Jacek Wojciechowicz w swoim wystąpieniu powiedział m.in.

„Z pewnym uczuciem przykrości przyglądam się temu, co dzieje się, a właściwie, co nie dzieje się w Raciborzu. Marnowany jest potencjał. Miasto starej się coraz słabsze – mówił Wojciechowicz, dodając, że idąc po władzę nie ma na myśli zaszczytów, ale służbę mieszkańcom, w której chce wykorzystać wiedzę i doświadczenie jako wiceprezydent stolicy i parlamentarzysta.”

Dodał, że większość ludzi z Raciborza wyjeżdża, niewielu przyjeżdża. Wojciechowicz zdecydował się wrócić, bo chce wykorzystać potencjał Raciborza, pchnąć go na nowe tory. Wśród priorytetów upatruje szybkie połączenie z A1 i znacznie większe zaangażowanie władz w budownictwo mieszkaniowe, co ma powstrzymać depopulację.


Opublikowano

w

,

przez