Wspieramy i podziwiamy – Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu działa już 75 lat

13 marca w sali koncertowej Raciborskiego Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 75-lecia Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 10 w Raciborzu. Tradycyjnie jestem emocjonalnie związana z tą placówką od wielu lat obserwując fantastyczną pracę jaką wykonują nauczyciele i ich podopieczni oraz jej rezultaty na drodze do pełnoprawnego i udanego uczestnictwa w społeczeństwie.

Starostwo Powiatowe jako jednostkę prowadzącą na gali reprezentował wice starosta Marek Kurpis, a wraz ze mną gośćmi Jubileuszu był senator KO Henryk Siedlaczek i Śląska Kurator Oświaty, Aleksandra Dyla.

Były ciepłe życzenia, wspomnienia i upominki wręczane dyrektorowi szkoły, Rafałowi Lazarowi.

Składając gratulacje na ręce dyrektora powiedziałam m.in., że to dla mnie zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości

Widząc zaangażowanie Uczniów, poświęcenie Nauczycieli i profesjonalizm Dyrekcji, jestem pełna podziwu. Niech te wzruszające chwile stanowią jedynie preludium do kolejnych lat sukcesów i inspiracji. Wspólnota szkolna zasługuje na wszelkie brawa za piękne świętowanie historii i przyszłości szkoły. ????????

W uroczystości udział wzięły również byłe dyrektorki szkoły, które podzieliły się swoimi wspomnieniami z czasów pełnionej funkcji.

.Relacja Raciborskiej Telewizji Kablowej poniżej

https://youtu.be/b3M3fDm91ZQ?si=rPy3fVlb7bG5ZnoA

Po części oficjalnej zaprezentowano piękny program artystyczny m.in. w wykonaniu uczniów i absolwentów szkoły oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu.


Opublikowano

w

,

przez