W Sejmie o nielegalnej inwigilacji z użyciem Pegasusa

Zabrałam głos w debacie nad informacją Prokuratora Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej o łącznej liczbie osób, wobec których został skierowany wniosek o zarządzenie kontroli i utrwalania rozmów lub wniosek o zarządzenie kontroli operacyjnej w 2023 r. Tak oficjalnie brzmiał tytuł tego punktu posiedzenia Sejmu RP w dniu 24 kwietnia 2024 r. Chodzi oczywiście o nielegalne działania operacyjne Służb z użyciem Pegasusa wobec polityków, dziennikarzy i innych osób.

W swoim wystąpieniu Minister Bodnar powiedział, że PiS próbuje sprawę bagatelizować, ale prawda jest taka, że Pegasus był narzędziem wykorzystywanym przez poprzednią władzę do celów wyłącznie politycznych.

Pegasus nie służył do ścigania prawdziwych przestępców i zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. W rzeczywistości był nielegalnym, politycznym narzędziem PiS-u do utrzymywania władzy.”

Ja powiedziałam co następuje:

Tutaj cały tekst wypowiedzi.

Jakbyście się nie starali bagatelizować, Panowie Sprawiedliwi czy Suwerenni, to nie jest debata o podsłuchiwaniu przestępców.

Dziś te statystyki i Wasze porównania są tylko wyrazem infantylnego tupetu. Tak, jak wtedy, gdy mówiliście o komunijnej konsoli i koniku ze skrzydłami, tak teraz jest tylko skowytem żałosnej bezradności wobec porażających faktów i argumentów.

Tu, dziś mamy debatę o czymś dramatycznie poważnym: o cyberbroni i jej bezczelnym stosowaniu wobec własnych obywateli przez zwyrodniałe państwo, które nam zafundowaliście. To jest debata o spektakularnym zrujnowaniu zaufania do organów ścigania i pozbawieniu obywateli poczucia bezpieczeństwa ze strony organów państwa. Bo musimy pamiętać, że w obronie tych obywateli wystąpiły dopiero zagraniczne instytucje informując że zaatakowani zostali cyberbronią przeznaczoną do ścigania terrorystów… co zresztą nawet sprzedających ten system zmusiło do jego odebrania… Z tej traumy, nie tylko ofiarom, ale całemu polskiemu społeczeństwu, niełatwo będzie wyjść. Bo jak można dziś zapewnić, Panie Ministrze, że te wykradzione i zmanipulowane kawałki ludzkiego życia, sklejone swoiste Frankensteiny, nie pozostaną w rękach wroga…. – tego w kraju, zasłaniając się rzekomą zgodą sądu,i – tego, czającego się za serwerami rozsianymi po świecie…

Dramat….


Opublikowano

w

,

przez