Statuetki Mieszka – nagrody Starosty Raciborskiego znowu trafiły w dobre ręce

W niedzielny wieczór 24 marca wraz z senatorem Henrykiem Siedlaczkiem i wieloma samorządowcami ziemi raciborskiej byliśmy gośćmi Starosty Grzegorza Swobody na gali wręczenia dorocznych nagród dla osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju i animacji kultury a także dla promowania działań artystycznych i sztuki.

Uroczystość odbyła się już po raz 12, tym razem w Domu Weselnym „Rege” w Bieńkowicach.

Spośród 8 nominowanych do Nagród Starosty Raciborskiego „Mieszko AD 2023” laureatami tegorocznej edycji zostali: Grzegorz Tomasiak w kategorii twórczość artystyczna, Józef Pluta w kategorii upowszechnianie kultury, Krzysztof Kopeć w kategorii ochrona kultury oraz Grzegorz Wawoczny, który otrzymał nagrodę specjalną za całokształt działalności.

foto: nowiny.pl

foto: naszraciborz.pl

O zasługach i osiągnięciach nagrodzonych możecie przeczytać pod tym linkiem:

https://www.powiatraciborski.pl/main/aktualnosci_powiat/Nagrody-Starosty-Raciborskiego-Mieszko-AD-2023-zostaly-wreczone/idn:4991.html

Laureatów wysłuchali i nagrodzili oklaskami zgromadzeni licznie na sali widzowie, przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń naszego powiatu. Nie zabrakło także laureatów nagrody z lat ubiegłych i tegorocznych nominowanych.

foto: nowiny.pl

,


Opublikowano

w

,

przez