Stary basen jak nowy. Otwarcie inwestycji sportowo – rekreacyjnej w Tworkowie.

Uczestniczyłam dziś w uroczystym otwarciu zmodernizowanego basenu w Tworkowie, który po 382 dniach remontu otrzymał nowoczesną , przyjazną infrastrukturę i nową , marketingowo lepiej się sprzedającą turystycznie nazwę „Park wodny pod zamkiem” ( z racji lokalizacji w pobliżu ruin tworkowskiego pałacu).

Basen w Tworkowie został zbudowany około 1930 roku. Przez wiele lat, w czasach powojennych stanowił obiekt wypoczynkowy dla górników, który później upadł. Kolejno teren przejęła gmina. W latach 2001 -2003 powstała koncepcja rewitalizacji, która została zrealizowana obecnie w formule odkrytego aquqparku. Oprócz nowej niecki basenu w całości wykonanej ze stali nierdzewnej (głębokość basenu rekreacyjnego to 80-130 cm, a głębokość basenu pływackiego 130-180 cm) umieszczono tam także: brodzik, wodny plac zabaw, zespół zjeżdżalni, boisko do gry w siatkówkę, przebieralnie oraz Elektroniczny System Obsługi Klienta z automatem biletowym, elektroniczną obsługą kasową i kołowrotami.

Uroczystości rozpoczęły się od umieszczenia na terenie kąpieliska kapsuły czasu, do której włożono m.in. pamiątkowy list, gminną gazetką oraz… pieniądze

My, mieszkańcy Gminy Krzanowice zza miedzy, zawsze zazdrościliśmy funkcjonującego od lat 30 basenu w Tworkowie! Dzisiaj wraz z burmistrzem Andrzejem Strzedullą gratulowaliśmy sąsiadom wyremontowanego basenu i podziwialiśmy jak cieszą się nim najmłodsi pływacy.

Jako pierwsi z basenu skorzystali bowiem czwartoklasiści, którzy zdobyli karty pływackie.

Wójt Gminy Krzyżanowice nakreślił w sążnistym przemówieniu historię budowy wraz ze szczegółami technicznymi i finansowymi, a przecięcie wstęgi poprzedził występ Bronisława Piróga, prezesa Stowarzyszenia Załóg Pływadeł, który większości znany jest jako organizator dorocznego Pływadła, (dorocznego spływu na Odrze w byle czym) przyjechał do Tworkowa, aby odczytać specjalnie napisany na tę okazję wiersz.

Symboliczną wstęgę przecięli oficjele i przedstawiciele najmłodszych: Lena Farana i Marcel Sacher

Jednak trzeba pamiętać, że te kilkanaście milionów z tzw. (NIE)Polskiego (NIE) Ładu, które zostały wydane na ten projekt i o których wspominał w swoim przemówieniu Wójt i niektórzy goście, to nadal dług, który Bank Gospodarstwa Krajowego zaciągnął na koszt i odpowiedzialność Polek i Polaków z nadzieją, że pokryją je wpływy z UE!

Ciekawe, że właśnie obecni na uroczystości politycy, którzy są odpowiedzialni za brak pieniędzy z KPO i Polityki Spójności kazali zawdzięczać te dotacje „rządowi Premiera Morawieckiego” i…. sobie.

A za to trzeba dziękować podatnikom a nie władzy, która dzieli nie swoje i nie za swoje

A już kuriozum była wypowiedź posła formacji, której zawdzięczamy brak KPO, a który przekonywał, że to nie plastikowe czeki a realne pieniądze!

Niestety, to nadal plastikowe pieniądze! Tak plastikowe pieniądze, jak plastikowa jest karta kredytowa, którą naród będzie spłacać, jeśli zafiksowana ideologicznie władza nadal będzie blokować dostęp do funduszy UE.

A tak basen w Tworkowie wyglądał przed modernizacją

Zdjęcia pochodzą z portalu nowiny.pl . Więcej o uroczystości :https://www.nowiny.pl/wiadomosci/221705-w-miejscu-przedwojennego-obiektu-powstal-nowoczesny-kompleks-basen-w-tworkowie-otwarty-zdjecia-relacja-na-zywo.html


Opublikowano

w

,

przez