Posłanka X kadencji – Po raz trzeci w Sejmie RP

Jako posłowie Sejmu X kadencji odebraliśmy od przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka zaświadczenia o wyborze. Byłam wzruszona i kolejny raz wdzięcznymi myślami z tymi, którzy oddali na mnie swój głos.

„15 października naród polski jako najwyższy suweren, w wolnych, demokratycznych wyborach, powierzył panom i paniom posłom mandat sprawowania zasadniczej części władzy ustawodawczej: władzy stanowienia ustaw, kontrolowania rządu i sprawowania innych zadań wyznaczonych przez Konstytucję – powiedział przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. „Te wybory były historyczne ponieważ padł frekwencyjny rekord w dziejach III RP. W wyborach wzięło udział 21 mln 966 tys. 891 Polek i Polaków. Frekwencja wyborcza wyniosła zatem 74,38 proc „

„Frekwencja wyborcza wskazała na poziom zaangażowania społeczeństwa w życie państwa. Jest to niezwykle istotny wskaźnik rozwoju demokracji i legitymizacji władzy” – powiedział przewodniczący PKW dodając jednocześnie, że uzyskany mandat wypełniony jest „nadzieją wyrażoną przez miliony wyborców na sprawiedliwe i sprawne rządy”.


Opublikowano

w

,

przez