Pomysłowość dzieci nie zna granic. Z odpadów tworzą dzieła sztuki

Trzy lata temu w czasie wakacji zainicjowałam i przeprowadziłam w regionie akcję edukacyjną wśród dzieci spędzających wakacje w mieście na tematy związane z ekologią, wpływem klimatu na zdrowie i życie ludzi oraz opowiadającą o zachowaniach wobec siebie i otaczającej przyrody zapewniających lepsze życie.

Akcję odnotowały również regionalne media. Oto co napisał o tym portal rybnik.naszemisto.pl

Co można zrobić z niepotrzebnego kartonu i innych śmieci? Dzieło sztuki! Udowodniły to dzieci biorące udział w ekologicznej akcji posłanki Gabrieli Lenartowicz. „Lato z klimatem” zagościło w Rybniku.

Arkadiusz Biernat 12 sierpnia 2019, 14:19

W Boguszowicach odbyła się akcja "Lato z klimatem"

W poniedziałek (12 sierpnia 2019 r.) na terenie szkoły przy ul. Żurawia w rybnickich Boguszowicach odbyła się akcja „Lato z klimatem” (wcześniej była obecna w innych miastach regionu). Dzieci na warsztaty zaprosiła posłanka Gabriela Lenartowicz.

– Akcja adresowana jest do dzieci i młodzieży, żeby w trakcie wakacji nawiązać partnerski układ z przyrodą. Nie tylko klimatolodzy grzmią na alarm. Włączyły się w to dzieci i młodzież, którzy strajkują. Zmiany w klimacie to nie tylko topniejące lody na Antarktydzie. To dotyczy teraz nas. Jakiś czas temu zaprosiłam dzieci do konkursu fotograficznego, aby dokumentowały jak ten klimat się zmienia z ich perspektywy. Chodzi o przyjrzenie się przyrody, że np. jest mało wody w zbiornikach, albo gwałtowne zmiany w pogodzie. Jednocześnie można wskazać jaki człowiek ma wpływ na przyrodę poprzez śmiecenie.

„Lato z klimatem” to okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom, jak można w prosty sposób pomóc przyrodzie – mówi posłanka Gabriela Lenartowicz.


W czasie tej akcji dzieci z odpadów stworzyły dzieła sztuki. Ze śmieci przygotowały sowę, a nawet rzymskiego żołnierza. Potem odbyły się warsztaty. Podczas nich dzieci dowiedziały się jak w praktyczny sposób oszczędzać wodę i energię.

Usłyszały też jak należy zmienić styl życia, aby pomóc przyrodzie i dlaczego jest tak ważne zerwanie z plastikiem.


Były też gry i zabawy, a uczestnicy zajęć otrzymali też gadżety.


Opublikowano

w

, ,

przez