O wyborach samorządowych i obchodach Święta Niepodległości w medich

Wczorajszy medialny wieczór . (06.11.2018). Na pierwszy ogień – Minęła 20 w TVP Info. Podsumowaliśmy wybory samorządowe. Poruszyliśmy również temat obchodów 100 lecia Niepodległości Polski ️ i jedności narodowej. Następnie u redaktora Michała Adamczyka w programie Rozmowa Polonii odniosłam się do słów Donalda Tuska „program 500+ to zasługa rządów PO”. Mówiłam, że program 500 plus jest wynikiem dobrej kondycji gospodarki, którą rządy Platforma Obywatelska zostawiły. Poniżej nagrania video z rozmów w TVP i PR 24.

 

 

Natomiast dziś ( 07.11.2018) byłam gościem Adriana Klarenbacha w programie Popołudnie w Polskim Radiu 24. Temat audycji to zakazany Marsz Niepodległości.

Decyzja prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie Marszu Niepodległości mieści się w zakresie jej kompetencji – powiedziałam. Odniosłam się w ten sposób do decyzji prezydent stolicy, która w środę wydała zakaz organizacji Marszu Niepodległości mającego przejść ulicami Warszawy 11 listopada.

Hanna Gronkiewicz-Waltz uzasadniała swoją decyzję kwestiami bezpieczeństwa. Wskazała, że przy kłopotach policji trudno będzie je zapewnić uczestnikom i mieszkańcom. Podkreśliłam, że postanowienie prezydent mieści się w granicach prawa i kompetencji włodarza miasta.

– Jeżeli decyzja, zdaniem wnioskodawców, jest nieuzasadniona, to zawsze można zastosować tryb odwoławczy. Osobiście jestem przeciwko zakazom wszelkiej manifestacji poglądów, o ile nie narusza ona granic nie tylko prawa, ale również przyzwoitości – zaznaczyła parlamentarzystka.

Stwierdziłam, że do dziś „żadne z bulwersujących scen i ekscesów” z ubiegłorocznego Marszu Niepodległości, do których zaliczyłam niektóre z wykrzykiwanych haseł i płonące race, nie zostały rozliczone. – Rasistowskie hasła budzą we mnie wstyd. Prokuratura dotychczas nie wykazała się w żaden sposób przy poszukiwaniu winnych. Nie ma efektów, a postępowania nie są właściwie prowadzone – dodałam.