Nowy Rok Szkolny w Raciborzu rozpoczęty!

Uroczystość Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2022 – 2023 w Raciborzu odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w dzielnicy Płonia.

Uroczystość otworzyły wystąpienia Dyrektora placówki oraz Prezydenta Raciborza

W swojej wypowiedzi nawiązałam do własnych wspomnień z lat gdy wracałam po wakacjach do szkoły. Zapach farby drukarskiej podręczników , które dopiero przed chwilą trafiły do księgarni z zakładów drukarskich, zapach kredek świecowych to dobre skojarzenia na zawsze związane z moim 1 września lat szkolnych.

Życzyłam nauczycielom i uczniom aby nauka szkolna dawała obu stronom prawdziwą radość i niosła nadzieję na lepsze jutro.

Rozdanie pierwszakom „tyt” pełnych słodyczy dopełniło tradycji radosnych chwil, które mają zachęcić kolejne pokolenie uczniów do korzystania z dobrodziejstw edukacji.

Atrakcją, która umiliła czas w części nieoficjalnej gościom zaproszonym na uroczystość był spektakl słowno- muzyczno – taneczny przygotowany przez uczniów i ich opiekunów, a oparty na motywach „Małego księcia” Antoine’a Saint-Exupery wzbogaconych o elementy życia uczniowskiego szkoły podstawowej w Raciborzu.


Opublikowano

w

,

przez