Nie chcesz marznąć, to się truj! Taką ofertę na zimę dostali Polacy od rządu PiS!

„Nadchodząca zima będzie fatalna dla jakości powietrza w Polsce. Najgorzej pod tym względem będzie w małych miejscowościach.

Rząd ustawowo zawiesił bowiem normy jakościowe węgla oraz spalin z kominów ciepłowni , a w sklepie Polskiej Grupy Górniczej ponownie pojawił się miał węglowy, którego sprzedaż dla odbiorców indywidualnych od 2020 r. była zakazana.

Oto moje stanowisko w tej sprawie , które przedstawiła na posiedzeniu Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych , którego tematem było rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw

Na dodatek Jarosław Kaczyński stwierdził: Polska musi być ogrzana. Po czym dodał, że „trzeba w tej chwili palić wszystkim, poza oponami i podobnymi szkodliwymi rzeczami”.W ten sposób prezes PiS odpowiadał tak na pytanie o drogi węgiel i gaz.

Zaś odnosząc się do pytania, czy rząd zamierza coś zrobić z ustawą antysmogową, Kaczyński wspomniał, że wie o działaniach podjętych w tym kierunku przez samorząd wojewódzki, „żeby tę sprawę ustawić tak, jak powinna być (ustawiona)”.

Podczas drugiego czytania projektu tej ustawy na sali plenarnej również zabrałam głos:

Kaczyński zapowiedział też planowaną „bardzo niedługo” konferencję o inicjatywie przyjęcia przez Sejm apelu do Unii Europejskiej w tej sprawie. Sic!


Opublikowano

w

,

przez