Moje wystąpienie na sesji Rady Powiatu Raciborskiego

Wybrałam się jak zazwyczaj, gdy tylko sejmowy kalendarz pozwala, na sesję rady raciborskiego powiatu.
Dziękowałam naszym mieszkańcom, którzy z wielkim trudem ponoszą koszty drożyzny, która….. niestety finansuje dziś program polityczny rządzących….
Bo mówiłam też o miliardach, które traci nasz powiat z powodu antyunijnej polityki rządu a zwłaszcza koalicjantów od Ziobry…
Z samego KPO, Polsce przypada ponad 58 mld euro, czyli średnio w przeliczeniu 691 mln zł na powiat choć początkowo rząd zawnioskował tylko o 36 mld euro czyli 428 mln zł na jeden powiat.
A to nie wszystko! Teraz, po ostatnich decyzjach Prezydenta, całkowicie realna jest też strata funduszy z polityki spójności, czyli 75 mld dla Polski, czyli odpowiednio ponad 892 mln zł na powiat.
A tak pokrótce można streścić mój przekaz programowy dla samorządów…
więcej euro – mniej drożyzny,
więcej samorządu – mniej rządu
a co to oznacza?
więcej mieszkań – mniej willi+
więcej przedszkoli – mniej więzień
więcej drzew – mniej odpadów itd

Oto zapis całej mojej wypowiedzi. Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania.

I uderz w stół! Raciborski wice od więzień wywołany do tablicy odpowiedział desperacko acz zdalnie.
Potwierdził wprawdzie, że symbolem Raciborza jest Piastowski Zamek, tyle że nie wiedział, że swego czasu to ja wymyśliłam jego rewitalizację, zaprojektowałam i ściągnęłam pieniądze z UE ( osobiście przygotowałam wniosek) na ten cel. Skutecznie też wynegocjowałem z Komisją Europejską rekordowe 4,5 mld Euro na Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-20220! Więcej niż trzy kraje nadbałtyckie łącznie! A to na dziś 565 mln na powiat – realnych – nie tylko przyznanych ale i realnie wydanych i zainwestowanych na naszej ziemi!!!
Niestety, nasz miejscowy wunderkind Ziobry chwali się wirtualną kasą na bilboardach i to wyciąganą od podatników (2 mld z ustawy modernizacyjnej) a więźniom każe budować cele dla osadzonych i kwatery tymczasowe dla strażników. 
Zaiste stare pruskie więzienie (takie mamy w Raciborzu i jest przedmiotem szczególnej troski naszego „ministra”) to niestety adekwatny symbol tej „suwerennej” od przyzwoitości władzy!

Poniżej link do komentarza portalu nowiny.pl

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/220714-poslanka-lenartowicz-na-sesji-powiatowej-powiat-traci-setki-milionow-zlotych-trzeba-wiedziec-komu-za-to-dziekowac.html


Opublikowano

w

,

przez