Koronawirus i codzienne kłopoty moich sąsiadów. Interwencja.

Pandemia Koronawirusa to nie tylko wyzwanie dla służby zdrowia, ale i dla przedsiębiorców czy pracowników.

Tu po sąsiedzku moich Krzanowic, w fabryce PF PLASTY w Chuchelnej (czeska strona granicy) pracuje kilkadziesiąt osób z Ziemi Raciborskiej. Tymczasem, w skutek ograniczeń związanych z  rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – tak jak i setki innych osób z okolic pracujących w fabrykach czeskich czekają codziennie w kilkunastogodzinnych kolejkach razem z tymi, którzy przekraczają  granicę (przejście w Chałupkach) jednorazowo.

Konsekwencje dla tych mieszkańców i ich rodzin są dramatyczne Polscy pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w Ostrawie, Opavie czy Bolacicach ryzykują utratą pracy, co w dobie perturbacji gospodarczych związanych z pandemią ma szczególny wymiar.

W związku z tym, złożyłam interpelację (tekst w komentarzu) do Ministra Mariusza Kamińskiego oraz Wojewody Śląskiego, jednocześnie prosząc o wsparcie  samorządowców.

Wierzę, że przy całej powadze prowadzonych działań w celu zwalczenia  #COVID-19, polskie władze staną na wysokości zadania i uruchomią logiczne i bezpieczne działania na rzecz obywateli i kontynuowanie pracy będącej często jedynym źródłem  utrzymania tysięcy rodzin.

 Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tekstem interpelacji oraz obejrzenia krótkiego filmu, w którym dokładniej wyjaśniam sens i rangę potrzeby podjęcia niezbędnych działań.

Microsoft Word - popr interpelacja PIETRASZYN GRANICA minister i

https://www.facebook.com/poselgabrielalenartowicz/videos/608752363305368/


Opublikowano

w

,

przez