Kontrowersyjnie w Polskim Radio 24

W audycji Polskiego Radia „Dwie strony” prezentowałam dziś postawę Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska wobec planów zawłaszczenia przez rząd PiS pieniędzy przyznanych Polsce w ramach wsparcia pocovidowego na cele przyszłej kampanii wyborczej. Poprzez brak szerokiej dyskusji i  konsultacji  Krajowego Planu Odbudowy opozycja nie ma pewności czy wszyscy potencjalni beneficjenci będą mieli równy i sprawiedliwy dostęp do tych środków. Rozmawialiśmy również o polityce transferowej ugrupowania Hołowni i o szczepieniach. Pełny zapis video audycji poniżej. Zapraszam do obejrzenia

W PR24 jasno mówię o tym, że Koalicja Obywatelska chce uratować pieniądze z Funduszu Odbudowy. Uratować dla Polek i Polaków! A nie tylko przed rozkradaniem przez PiS!
Fundusz Odbudowy i Odporności to specjalny instrument finansowy, który ma pomóc podnieść kraje UE po pandemii a do jego uruchomienia potrzebna jest ratyfikacja tzw. zwiększenia zasobów własnych UE w parlamencie.
Do tej ratyfikacji rząd w Sejmie nie ma większości i rozpaczliwie poszukuje kozła ofiarnego by obciążyć go swoją nieudolnością.
My chcemy by podstawa do wydatkowania przypadających Polsce z tego funduszu 250 mld zł czyli Krajowy Plan Odbudowy był, zgodnie z wymogami UE, zbudowany w partnerstwie z samorządami, organizacjami społecznymi i gospodarczymi. A także poddany kontroli parlamentarnej.
W przeciwnym razie, jak powiedziałam, PiS pieniądze rozkradanie a my i nasze dzieci i wnuki będziemy je przez lata zwracać. Taka jest bowiem konsekwencja wydania unijnych pieniędzy niezgodnie z zasadą praworządności. A tę przecież Premier Morawiecki zaakceptował na szczycie Rady Europejskiej!
PiS ma tego pełną świadomość i mimo wszystko, z całym cynizmem chce wykorzystać KPO w nadchodzącej kumulacji wyborczej – w myśl zasady „Po nas choćby potop”!

 


Opublikowano

w

,

przez