Katowice – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w akcji

Wraz z parlamentarzystami i radnymi śląskiej Koalicji Obywatelskiej wzięłam aktywny udział w młodzieżowym proteście klimatycznym

Nowa Generacja w całej Polsce zorganizowała protesty, aby wyrazić sprzeciw wobec złej polityki środowiskowej, prowadzonej przez rząd PiS. Także wczoraj na Placu Kwiatowym w Katowicach, młodzi ludzie przedstawili swoją wizję na zieloną i bezpieczną Polskę – „Receptę na klimat”.?

„Sprzeciwiamy się sprowadzaniu do Polski odpadów zza granicy, blokowaniu inwestycji w OZE, braku działań związanych z składowiskami toksycznych odpadów. Sprzeciwiamy się również rekordowej wycince drzew z polskich lasów.”

W młodych jest siła i energia, a my dorośli musimy zapewnić Wam właściwe warunki środowiskowe i klimatyczne, byście nie musieli martwić się o Waszą przyszłość.

W spotkaniu wzięli udział m.in.

Wojciech Saługa Poseł na Sejm, Joanna Sekuła Senator RP, Halina Bieda – Senator RP, Jarosław Makowski Radny /miasta Katowice , Beata Bala Radna Miasta Katowice, Łukasz Borkowski Radny Miata Katowice, Prof. Marek GZIK, dr Bartłomiej J.Gabryś, Monika Rosa Posłąnka na Sejm RP, Alina Bednarz- Radna Sejmiku Województwa Śląskiego, Młodzi .Nowocześni ŚląskieMikołaj FiglarskiPrzemysław Kawka, Mikołaj Błach – Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Bytomiu, Krzyś Buchta Platforma Obywatelska ŚląskieKOD – ŚląskieTomasz Głogowski Poseł na Sejm RP, Adam Lejman-Gąska, Adam Szymczyk, Agnieszka Filipkowska radna Rady Miasta w Gliwicach


Opublikowano

w

,

przez