Ekspercka debata na ciągle żywy temat walki ze smogiem

Już po raz kolejny zostałam zaproszona do udziału w eksperckim panelu zorganizowanym przez Politykę Insight poświęconemu tematyce walki ze smogiem. Podczas dyskusji uczestnicy mieli się skupić na tym, jakie są najważniejsze wyzwania stojące przed nowym rządem w kwestii walki ze smogiem i związaną z tym polityką energetyczną.

Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 4 grudnia w siedzibie Polityki Insight w Warszawie.

Zostałam zaproszona o zabranie głosu w pierwszej części spotkania, podczas której wypowiedzieli się również inni zaproszeni posłowie – przedstawiciele nowej większości parlamentarnej, którzy informowali o tym, jak kluczowe wyzwania dla rządu wyglądają z ich perspektywy:

Byli to:

-członek sejmowej komisji do spraw energii, klimatu i aktywów państwowych , poseł partii Razem Maciej Konieczny

członkini sejmowej komisji ochrony środowiska, posłanka Polski 2050 Joanna Mucha.

Organizatorom zależało na żywej dyskusji z udziałem wszystkich uczestników spotkania. Wspólnie chcielibyśmy zastanowić się, jakie są perspektywy dla interesujących nas obszarów i jakie szanse na ambitną politykę przyszłego rządu w tych kwestiach.

Było to ósme z organizowanych przez Politykę Insight spotkań, podczas których zaangażowani w tematykę walki ze smogiem przedstawiciele samorządów, administracji centralnej, ekspertów, nauki i biznesu, omawiali najważniejsze kwestie z tym związane.

Spotkanie organizowane zostało w ramach projektu Miasta bez smogu, którego celem jest stworzenie przestrzeni do rzetelnej i merytorycznej debaty o politykach antysmogowych w dużych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi i Lublinie. Kulminacja działań planowana jest na czas wyborów samorządowych wiosną 2024 r., a realizowane aktywności – spotkania, raporty, badania i podcasty – mają na celu wzmocnienie wagi tematów dotyczących jakości powietrza w kampanii wyborczej. Projekt finansowany jest przez Clean Air Fund.

Więcej informacji o projekcie Miasta bez smogu znajdziecie pod linkiem: www.politykainsight.pl/miastabezsmogu

Polityka Insight to pierwsza w Polsce platforma wiedzy dla liderów biznesu, decydentów politycznych i dyplomatów. Działa od 2013 roku i ma trzy linie biznesowe: wydaje serwisy analityczne dostępne w abonamentach (PI Premium, PI Finance, PI Energy oraz PI Energy & Climate Weekly), przygotowuje opracowania, prezentacje i szkolenia na zlecenie firm, administracji publicznej i organizacji międzynarodowych oraz organizuje debaty tematyczne i konferencje. Od 2017 r. publikuje również podcasty, które są coraz ważniejsze w jej codziennej działalności.


Opublikowano

w

,

przez