Gminne Święto Plonów w gminie Pietrowice Wielkie

Z tą gminą jestem związana emocjonalnie i zawodowo od zawsze. Tym razem gospodarzami gminnych dożynek były dwa sąsiadujące z sobą sołectwa – Lekartów i Cyprzanów. Uroczystości rozpoczęła dziękczynna msza św. w cyprzanowskiej świątyni po czym tradycyjny korowód przejechał ponad dwu kilometrową trasę do stolicy gminy. Tam w Centrum społeczno – kulturalnym odbyła się część oficjalna, jak zwykle związana poświęceniem chleba dożynkowego i przekazaniem go w ręce włodarza gminy z prośbą o sprawiedliwy podział. Wszyscy goście również otrzymali z rąk starostów dożynek taki dar.

Podczas gali zabrałam głos. Oto fragment mojego wystąpienia:

Miałam także okazję wypowiedzieć się dla Raciborskiej Telewizji Kablowej o tym co łączy mnie z tą gminą i miejscem gdzie odbywają się wszystkie ważne uroczystości i imprezy w Pietrowicach Wielkich. To co osiągnęli mieszkańcy gminy i czym się szczycą także podczas tego święta plonów to jest przede wszystkim ich własną zasługą.

Moja wypowiedź jest fragmentem relacji RTK z Dożynek Gminnych. Tutaj link do całości relacji: https://www.youtube.com/watch?v=1X-bb4l96WA


Opublikowano

w

przez

Tagi: