❓ Martwi Was szalejąca drożyzna, najwyższa w Europie inflacja, coraz to wyższe raty kredytów, upadające firmy? Rząd się tym nie przejmuje!
?? Pandemia koronawirusa niemal zdziesiątkowała europejskie gospodarki.
Miliony ludzi dotyka także pogłębiający się kryzys gospodarczy.
?? Państwa Unii Europejskiej postanowiły jednak ratować swoich obywateli poprzez m.in. wydatkowaniem pieniędzy z Europejskiego Funduszu Odbudowy.
❌ Niestety, polski rząd w swoim cynizmie i bucie ciągle zawodzi oczekiwania i potrzeby ludzi.
❓ Dlaczego?
Gdy większość państw spokojnie dysponuje już środkami z UE, ratując w ten sposób krajowe gospodarki, Polska nie otrzymała nawet zaliczki! A wszystko to przez uparte naruszenia zasady praworządności i brak woli #PiS wycofania się z niekonstytucyjnych i niedemokratycznych zmian ustaw.
? Co więcej, ostatnio dowiadujemy się, że podobno Polska tych pieniędzy nie potrzebuje. Najpierw poseł Bielan, a później wiceminister informują, że rozważany jest plan wycofania się Polski z Europejskiego Funduszu Odbudowy.
❓ Co będzie to oznaczać? Nie otrzymamy centa na ratowanie naszej gospodarki. Żadna gmina, żadna firma i żaden przedsiębiorca nie zobaczy na oczy pieniędzy, które mogłyby uratować jego sytuację finansową. Polskie samorządy i przedsiębiorstwa opanuje stagnacja i brak perspektyw. Jak polska, zniszczona pandemią i kryzysem gospodarka ma konkurować na europejskim, wspólnym rynku z firmą np. Z Hiszpanii, która skutecznie (dzięki pieniądzom z Funduszu Odbudowy) poradziła sobie ze skutkami epidemii i kryzysu?
?? 270 miliardów złotych. Tyle będzie kosztować nas cynizm i otwarta wojna przeciwko UE, którą prowadzi Kaczyński, Morawiecki i Ziobro.


Opublikowano

w

przez