Z facebooka: Zbiornik Racibórz Dolny wpuszczony w kanał

Skandal, zamiast zbiornika przeciwpowodziowego będziemy budować kanał dla balii emerytowanych kapitanów, bo w Odrze od lat woda jest tylko w czasie powodzi!

Funkcję zbiornika Racibórz Dolny może czekać istotna zmiana. Po rozwiązaniu umowy z wykonawcą zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozważy, w jaki sposób doprowadzić do zmiany jego funkcji – ze zbiornika suchego na mokry, wielofunkcyjny. „Dzięki IV klasie (żeglowności – PAP) będziemy budować retencję, zbiorniki, aby zabezpieczyć przeciwpowodziowo i zrealizować to, co jest ważne: przez 270 dni w roku musimy zapewnić żeglowność. To obok tej pięknej autostrady daje wiele rolnictwu, leśnictwu, przemysłowi” – powiedział Minister  Gróbarczyk w Opolu.

749142bisbis

Zgodnie z opracowaną przez MGMiŻŚ i przyjętą przez rząd w połowie br. strategią rozwoju śródlądowych dróg wodnych, na Odrzańską Drogę Wodną (ODW) do 2020 r. zaplanowano wydatki rzędu 2,9 mld zł, a do 2030 r. – w sumie ok. 30,7 mld zł. Z tej kwoty zaplanowano 670 mln zł na przeprojektowanie zbiornika Racibórz z funkcji suchej na wielofunkcyjną.

Więcej : http://budownictwo.wnp.pl/funkcje-zbiornika-raciborz-dolny-moze-czekac-istotna-zmiana,283531_1_0_1.html#.WAX5R2IPIp5.facebook

https://twitter.com/pawelwronskigw/status/788007871971749888

Moja wypowiedź dla Raciborskiej Telewizji Kablowej w sprawie przerwania prac nad budową zbiornika.

 


Opublikowano

w

przez