Wodzisławscy nauczyciele świętują

Z przyjemnością gościłam dziś w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, który obchodził 40 – lecie pracy. Przy tej okazji nauczyciele powiatu wodzisławskiego świętowali tu
Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji złożyłam życzenia dyrekcji szkoły i wszystkim nauczycielom tradycyjnie dziękując im za trud , wysiłek i poświęcenie na rzecz przyszłych pokoleń.

Składając życzenia wszystkim zaangażowanym w „oświecanie” młodzieży podkreśliłam symboliczną wymowę miejsca uroczystości; bo tu najlepiej widać, że wiedza nikogo nie wyklucza, łączy, nie dzieli. Jest też najbardziej demokratyczna bo wzbogaca wszystkich i rozwija każdego.

I to nauczyciele są tymi Prometeuszami, rozświetlającymi drogę nawet w ciemnych, trudnych czasach.

Życzyłam im też uśmiechu, nie uśmiechu losu a losu uzasadniającego uśmiech.

Życzenia złożyli także zaproszeni goście i Starosta Wodzisławki Leszek Bizoń, który wręczył dyrektorom i nauczycielom wodzisławskich szkół nagrody w tym dodatkową nagrodę dla pani Teresy Jakubiak – nauczyciela, pedagoga Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Nagroda ta została przyznana za całokształt dotychczasowej pracy na rzecz poradni oraz całej powiatowej oświaty.

Czytaj więcej:

https://www.nowiny.pl/edukacja/213096-obchody-swieta-edukacji-w-powiecie-wodzislawskim-zdjecia.html


Opublikowano

w

,

przez