Zaprosiłam dziś przedstawicieli regionalnych mediów na konferencję prasową. Wobec wielu pytań zadawanych przez dziennikarzy a także nieporozumień  wokół stanowiska Koalicji Obywatelskiej w głosowaniu nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy starałam się jeszcze raz wyjaśnić zawiłości i wzajemne zależności między Funduszem a Krajowym Planem Odbudowy. Relacja poniżej. Zapraszam.

Odgłosy konferencji  szczególnie dotyczące spraw regionu pojawiły się w portalu nowiny.pl, gdzie skonfrontowano moje informacje podane przez mnie z propagandowymi wystąpieniami miejscowej  elity PiS.

qqwer

Jak wypadło zestawienie – zapraszam do obejrzenia video:

 

Innym powodem briefingu była kolejna rozprawa karna w Raciborzu przeciwko zakładowi meblarskiemu „Rameta”wytoczona przez Państwową Inspekcję Pracy za naruszenie praw pracowniczych grupy zwolnionych pracowników, na której byłam również obecna. Towarzyszę pokrzywdzonym od początku i podejmuję wszystkie możliwe działania, które lezą w mojej gestii – do apeli poczynając na zawiadomieniach do Prokuratora Generalnego kończąc. O tym w relacji poniżej.