Dziś w naszym biurze odbyło się spotkanie z dziennikarzami, które dotyczyło bieżącej działalności poselskiej, zmianach partyjnych oraz przygotowaniach do kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.

 

Poruszony został m.in. temat inwestycji w mieście Racibórz, tj. nowy most na Odrze, raciborski odcinek drogi Racibórz-Pszczyna, ale także kwestia odbudowy dworca w Raciborzu, który obecnie budzi postrach u mieszkańców oraz przyjezdnych.

„ My- Posłowie Platformy Obywatelskiej wnosimy o to, żeby zabezpieczyć w budżecie państwa na ten cel po 30 mln złotych- zarówno na odbudowę dworca w Raciborzu, jak i w Sosnowcu- mam nadzieję, że posłowie, którym zależy na naszym regionie zagłosują za naszymi poprawkami – ponad podziałami partyjnymi.

Podczas spotkania została również poruszona kwestia ochrony środowiska i gospodarki odpadami:

– Zgłaszanych jest wiele postulatów w  sprawie wysokich kosztów gospodarki odpadami w wyniku  są one przerzucane na samorządy i obywateli. Jednak nie zapomnijmy, że te koszty są wynikiem wadliwych regulacji na poziomie parlamentarnym, powstałych z inicjatywy Ministerstwa Środowiska.

 

A  w Platformie zmiany….

Wybór nowego przewodniczącego niesie z sobą m. in zmianę wizerunku i dynamiki działania, natomiast najważniejszym wyzwaniem będzie kampania prezydencka Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, doskonale znanej Raciborzanom.

Dlatego już DZIŚ wszystkich zainteresowanych kontaktem oraz wsparciem zachęcam do dołączenia do naszej grupy. Apeluję przede wszystkim do osób chętnych, niezależnie od sympatii i partii- którzy postrzegają prezydenturę jako łączącą Polaków. Zapraszam osoby, które mają świadomość, że nadszedł czas KOBIET!  

https://www.facebook.com/nowiny/videos/535698810365101/?__xts__%5B0%5D=68.ARCic2Fae1Qwv_FaUCe2vIvNHYspPF04YUZ6JG77fDTzcatEqxdlwXm25zAIiLpoKPOmw7tMOy40xKHddZKm_7-RCr7idSWA5aOnUZBDw4c1zAEu2uJhJFyrcydEsnzjJq_ZjBVOz6uXTzudpWD-4OnfuQGKWiaImINBqsYdWORDF4wXI7_axUmaXTEGNLgPgASePIWwF74EGDgmtpDwVmDOgkvsdcWFgvziDv3YpUbMySZT5fXsQlNMBumkXG0o1yN3aCdZwR64S0NDOK92BBGxeaY6PPLqijlbO1L2GssbHXI2Xx5UwP4bKaBNe5x1IS_CR9o&__tn__=-R