Dziś w naszym biurze odbyło się spotkanie z dziennikarzami, które dotyczyło bieżącej działalności poselskiej, zmianach partyjnych oraz przygotowaniach do kampanii prezydenckiej Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.

 

Poruszony został m.in. temat inwestycji w mieście Racibórz, tj. nowy most na Odrze, raciborski odcinek drogi Racibórz-Pszczyna, ale także kwestia odbudowy dworca w Raciborzu, który obecnie budzi postrach u mieszkańców oraz przyjezdnych.

„ My- Posłowie Platformy Obywatelskiej wnosimy o to, żeby zabezpieczyć w budżecie państwa na ten cel po 30 mln złotych- zarówno na odbudowę dworca w Raciborzu, jak i w Sosnowcu- mam nadzieję, że posłowie, którym zależy na naszym regionie zagłosują za naszymi poprawkami – ponad podziałami partyjnymi.

Podczas spotkania została również poruszona kwestia ochrony środowiska i gospodarki odpadami:

– Zgłaszanych jest wiele postulatów w  sprawie wysokich kosztów gospodarki odpadami w wyniku  są one przerzucane na samorządy i obywateli. Jednak nie zapomnijmy, że te koszty są wynikiem wadliwych regulacji na poziomie parlamentarnym, powstałych z inicjatywy Ministerstwa Środowiska.

 

A  w Platformie zmiany….

Wybór nowego przewodniczącego niesie z sobą m. in zmianę wizerunku i dynamiki działania, natomiast najważniejszym wyzwaniem będzie kampania prezydencka Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, doskonale znanej Raciborzanom.

Dlatego już DZIŚ wszystkich zainteresowanych kontaktem oraz wsparciem zachęcam do dołączenia do naszej grupy. Apeluję przede wszystkim do osób chętnych, niezależnie od sympatii i partii- którzy postrzegają prezydenturę jako łączącą Polaków. Zapraszam osoby, które mają świadomość, że nadszedł czas KOBIET!