Koalicja Obywatelska rozpoczyna akcję „Kobiety na wybory”, w której będzie zachęcała Polki do wzięcia udziału w wyborach.

Dzisiaj parlamentarzystki, radne sejmikowe, kandydatki do Sejmu RP i sympatycy Koalicji Obywatelskiej spotkaliśmy się na konferencji prasowej pod Spodkiem w Katowicach.

Wszystkie Panie, które są kandydatkami w tych wyborach zabrały głos argumentując swoje decyzje startu do polskiego parlamentu. Pełna relacja w linku poniżej tekstu i zdjęć. Tutaj moje wystąpienie:

PiS przez 8 lat rządów nieustannie ograniczał prawa kobiet do aktywności zawodowej, czy nawet macierzyńskiej. To PiS w 2016 roku zlikwidował finansowanie procedury in vitro z budżetu państwa. Mama po powrocie z urlopu macierzyńskiego obecnie w bardzo wielu przypadkach zarabia mniej, niż mężczyzna na tym samym stanowisku.

W 2020 roku na podstawie wniosku posłów PiS i Konfederacji, Trybunał Julii Przyłębskiej zdelegalizował możliwość przeprowadzenia aborcji, nawet w przypadku, kiedy ciąża zagraża życiu matki. Efektem tych działań jest śmierć wielu polskich kobiet w szpitalach.

My takiej Polsce mówimy zdecydowanie nie. Kobiety muszą być traktowane podmiotowo. Państwo musi szanować ich prawa i gwarantować równość we wszystkich aspektach życia. Dlatego tę antykobiecą władzę Kaczyńskiego obalą właśnie kobiety.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPOSlask%2Fvideos%2F1268384573877485%2F&show_text=false&width=560&t=0

Leave a Comment