Konferencja prasowa kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Śląskiego z ziemi raciborskiej

Sabina Chroboczek – Wierzchowska kandyduje z listy Koalicji Obywatelskiej (lista nr 5) do władz samorządowych województwa z pozycji nr 5. To kandydatka na „piątkę” z punktu widzenia potrzeb naszego powiatu. Jako doświadczony samorządowiec zna i wie jakie problemy są tu do rozwiązania i jakie są oczekiwania w tych sprawach mieszkańców ziemi raciborskiej. Gdy zostanie Radną Sejmiku będzie wiedziała jak walczyć o środki wojewódzkie, krajowe i europejskie na realizację tych zadań.

Konferencja prasowa kandydatki z poparciem członków i sympatyków naszej formacji: m.in. moim, senatora KO – Henryka Siedlaczka, radnego powiatowego Artura Wierzbickiego i byłej Wójt Kuźni Raciborskiej – Rity Serafin została zorganizowana w okolicy planowanej dużej inwestycji wojewódzkiej infrastruktury drogowej – mostu na Odrze w Ciechowicach łączącego gminy naszego powiatu leżące po obu brzegach Odry powyżej Raciborza, dotychczas odcięte od siebie lub słabo skomunikowane przez incydentalnie funkcjonujący prom.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podpisał już umowę na budowę w tym rejonie wartego ponad 300 mln zł mostu łączącego gminy Nędza i Rudnik.

Kandydatka do sejmiku zadeklarowała, że drogi wojewódzkie, które finansuje samorząd z Katowic, będą w centrum jej uwagi, m.in. DW 915 od Raciborza przez Łęg i Zawadę Książęcą do Ciechowic. Marszałek województwa śląskiego zarządza także w Raciborzu ośrodkiem dla niesłyszących i słabosłyszących, a także ZSOMS. Chroboczek-Wierzchowska zapewniała, że ma wiedzę i kompetencje, by dopilnować raciborskich spraw.

Tak o swoich zamierzeniach mówiła kandydatka, a każda z towarzyszących jej osób, wspierała Jej zamiary wskazując obszary, w których Sabina Chroboczek jest kompetentna i skazana na sukces.

Oto zapis konferencji w dwu częściach:


Opublikowano

w

,

przez