Igrzyska Wolności Łódź 2022 – uczestnictwo obowiązkowe

Uczestniczyłam na zaproszenie organizatorów w tym otwartym na wiele idei kongresie Igrzyska Wolności z możliwością wypowiedzenia się jako panelista w wydarzeniu, którego tematem było „Ubóstwo energetyczne a efektywność energetyczna”

Obok mnie w panelu uczestniczyli :

  • Adam Ambrozik – prawnik, ekonomista, dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych regionu CEE w VELUX
  • Karolina Safarzyńska – ekonomistka
  • Tomasz Wawak – politolog

Moderacja: Weronika Michalak – dyrektorka HEAL Polska

KLIKNIJ I OGLĄDAJ NA ŻYWO

Tegoroczny kryzys energetyczny oraz jego konsekwencje nie pozostawiają wątpliwości – nie będzie tej zimy łatwo. Wiele rodzin pozostanie bez możliwości skutecznego i szybkiego ogrzewania własnych domów, ceny prądu biją rekordy, a samorządy planują oszczędności energii. Do tej pory niewiele osób myślało o oszczędzaniu zużycia prądu – dziś staje się to koniecznością. Czym jest ubóstwo energetyczne? Ilu osób w Polsce dotyczy? Dlaczego dopiero teraz rozmawiamy o efektywności energetycznej i oszczędności energii, skoro eksperci mówili o nich od lat? O tym czy bieżąca narracja jest wynikiem wieloletnich zapóźnień w transformacji energetycznej i co możemy zrobić w tej sytuacji opowiadają uczestniczki i uczestnicy panelu.

Oto zapis video panelu:

Łódzki kongres to wydarzenie już z 9 -letnią tradycją. To dobry klimat w trudnym czasie, zwłaszcza że ideą tegorocznej edycji jest „Zielona niepodległość”

To rozmowy o tu i teraz i o przyszłości; bliskiej i dalekiej, o klimacie, zielonej energii, ubóstwie energetycznym i nadmiernych zyskach na kryzysie, o Odrze i lesie, z ekspertami, politykami a zwłaszcza z fantastyczną młodzieżą

Poniżej kilka migawek oddających atmosferę spotkań w niezwykle interesującym zabytkowym wnętrzu starej łódzkiej elektrowni.
Panel dyskusyjny
„Odra – rzecz o podmiotowości przyrody „
Opublikowano

w

,

przez