Zawsze wizycie w tej szkole towarzyszy mi wzruszenie i szczególny podziw dla osiągnięć uczniom a także głęboki szacunek dla wysiłków zespołu ludzi tu pracujących, oraz podziwu dla efektów ich pracy.

Uroczystość miała tradycyjny przebieg – przemówienia, kwiaty, wręczanie nagród najlepszym uczniom ale zawsze z największym zachwytem spotyka się program artystyczny w wykonaniu młodzieży poszczególnych klas. dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i precyzyjnie wykonany. Zawsze gdy mam okazję powtarzam: Jesteście wspaniali – dzieci i ich rodzice i nauczyciele!

Zakończenie Roku Szkolnego 2022/23 to także podsumowanie wysiłków Starostwa i całej społeczności Powiatu Raciborskiego, które „dokłada” do subwencji oświatowej na funkcjonowania powiatowych placówek ogromne kwoty. W ubiegłym roku do ok 10 mln zł! A to przecież obowiązek Państwa, na które składają się wszyscy obywatele! Mam to wymiar szczególnego obowiązku wobec dzieci z niepełnosprawnościami i ich opiekunów ale też nauczycieli. 

Niestety, z ubolewaniem widzimy, że obecna władza nie liczy się ze słabszymi i nielicznymi, którzy nie stanowią znaczącego kapitału wyborczego. 

Czułam się w obowiązku o tym powiedzieć, wyrażając swój szacunek i solidarność z tymi wszystkimi, którzy wbrew przeciwnościom starają się stworzyć słabszym warunki godnego życia. 

Wyraziłam też przekonanie, że ta prawdziwa solidarność już niebawem ziści się w naszej Ojczyźnie. 

Oto moje wystąpienie. Zapraszam do obejrzenia i wysłuchania.

Poniżej parę migawek z Gali, a pod nimi link do relacji portalu nowiny.pl

Starosta Swoboda ogłosił początek wakacji dla uczniów szkół Powiatu Raciborskiego

  • ma.w

Oficjalne zakończenie edukacji w placówkach powiatowych odbyło się w Zespole Szkół Specjalnych na Ostrogu. W piątkowy ranek przygotowano tu bogaty program wydarzenia, a sala gimnastyczna była pełna gości. Wśród nich znalazła się m.in. Henryka Białuska długoletnia dyrektor „10-tki” oraz siostra Jolanta Radomyska. Zakonnica żegnała się ze szkołą po długich latach współpracy. – Zostawiłam tu pół mego serca – mówiła wzruszona.

Starosta Swoboda ogłosił początek wakacji dla uczniów szkół Powiatu Raciborskiego

W pierwszej parze poloneza szedł z uczennicą dyrektor Bartosz Białas

Więcej: https://www.nowiny.pl/wiadomosci/221477-starosta-swoboda-oglosil-poczatek-wakacji-dla-uczniow-szkol-powiatu-raciborskiego.html

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fnowiny%2Fvideos%2F2119064348289942%2F&show_text=false&width=560&t=0