Serialu „Program PiS Czyste Powietrze to czysta fikcja” ciąg dalszy.

W mediach szerokim echem odbiła się informacja o tym, że Komisja Europejska ma zastrzeżenia co do jakości i efektów działań rządu PiS  w kwestii poprawy jakości powietrza w Polsce i co za tym idzie można się obawiać utraty unijnych pieniędzy na wsparcie walki ze smogiem. Wypowiadałam  się w tych sprawach dla mediów przy okazji kilku publikacji.

„Gazeta Wyborcza” napisała w poniedziałek, że „nie ma zgody Komisji Europejskiej na kontynuowanie unijnej pomocy przy programie +Czyste powietrze+”. Według „GW” KE odwołała planowane na 4 lipca spotkanie Komitetu Sterującego – instytucji powołanej do podejmowania strategicznych decyzji dotyczących tego, liczonego na ponad 10 lat i wartego ok. 35 mld euro, programu – za te pieniądze ma zostać wymienionych 4 mln pieców na węgiel i docieplone budynki.

Powołując się na nieoficjalne wypowiedzi „GW” napisała, że według unijnych ekspertów KE „straciła cierpliwość”, bo „od pół roku strona polska nie podejmowała żadnych decyzji niezbędnych dla reformy programu”. Po więcej kliknij w obrazek lub w link:  https://www.energetyka24.com/opozycja-polska-moze-utracic-miliardy-euro-z-ue-na-walke-ze-smogiem

Bez nazwy-1opi

Rząd zapowiada zmiany w antysmogowym programie Czyste Powietrze, który dofinansowuje docieplanie domów i instalacje bardziej ekologicznych pieców. Dotychczas wydano 26 tysięcy decyzji o dofinansowaniu, tymczasem w Polsce termomodernizacji wymaga ponad 3,5 miliona domów.

– W takim tempie to nasze wnuki nie doczekają czystego powietrza w Polsce. Mamy kilka milionów tak zwanych kopciuchów do wymiany. Więcej klikając w obrazek lub w link: https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/czyste-powietrze-rzad-zapowiada-zmiany-i-przyspieszenie-programu,949592.html

GL do czołówki 05.07.2019 smog TVN24 bis

 

Lekceważenie zaleceń Komisji Europejskiej i zaleceń Banku Światowego przez rząd PiS – to przyczyna tego stanu rzeczy powiedziałam dziennikarzom portalu wPolityce.pl. Więcej po kliknięciu w link: https://wpolityce.pl/gospodarka/453347-po-przygotowuje-wniosek-o-odwolanie-szefa-ms-jest-odpowiedz  lub w obrazek.

odwołanie ministra Kowalczyka


Opublikowano

w

,

przez