8 lat rządów Platformy Obywatelskiej – Blisko ludzi.

Wsparcie dla rodziny było najważniejszym celem rządu Platformy Obywatelskiej

Kluczem do działań wprowadzonych przez Platformę Obywatelską było takie wsparcie państwa, by założenie i utrzymanie rodziny nie wiązało się z nadmiernymi kosztami, tak jak to było wcześniej. Dzięki działaniom w różnych obszarach: służbie zdrowia, edukacji, polityce mieszkaniowej, na rynku pracy i w ramach polityki podatkowej, uzyskaliśmy pakiet zapewniający zachowanie pracy mimo posiadania dzieci, zwiększenie budżetów rodzinnych przez ich odciążenie (likwidacja różnych kosztów) i maksymalne ułatwienia w codziennym funkcjonowaniu.

8 lat młodzi

Reformy, które z pozoru mogły wydawać się rozproszone, przekładały się na spójną, jakościową zmianę. Wszystkie miały ten sam cel: poprawę warunków życia.

Naszym podstawowym założeniem było i jest to, że dla rodziców najważniejsza jest praca – zapewniająca rodzinie utrzymanie – i poczucie bezpieczeństwa ich dzieci. Rodziny mogą zwiększać dochody tylko wówczas, gdy rodzice realizują swoje zawodowe kariery, a ich obciążenia finansowe, zwłaszcza te związane z wykształceniem dzieci, maleją.

Wprowadziliśmy zmiany gwarantujące rodzicom, że państwo zapewnia ich dzieciom opiekę i dobry start w życie wynikający z właściwej edukacji. Ważny jest też dostęp do kultury i bezpiecznego wypoczynku.

To zrobiliśmy.
Więcej  o tym co zrobiliśmy w  innych dziedzinach – kliknij link: http://8lat.platforma.org/

8 lat przedsiebiorcy


Opublikowano

w

przez