? JEDEN GŁOS ZNACZY WIELE!
? PiS po raz kolejny przegrał głosowanie w Sejmie. Tym razem, Izba – glosami opozycji (100% frekwencji Platformy Obywatelskiej) odrzuciła wniosek o odrzucenie senackich poprawek do ustawy dot. pomocy ukraińskim uchodźcom. Chodziło konkretnie o zapisy, które dotyczyły bezkarności.
❌ Przepis o tzw. bezkarności urzędniczej depenalizowałby złamanie dyscypliny finansów publicznych i przekroczenie uprawnień, jeśli sprawca, w tym samorządowiec, popełniłby taki czyn, działając w celu m.in. ochrony życia lub zdrowia wielu osób, w czasie wojny przeciw Polsce albo działań zbrojnych lub okupacji na terytorium RP, państwa UE, NATO czy innego państwa graniczącego z Polską. W przypadku przedsiębiorców dotyczyłoby to niegospodarności w okresie wojny, ale również czasu obowiązywania w Polsce m.in. stanu wyjątkowego, stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.
? Większość bezwzględna potrzebna do odrzucenia tej poprawki wynosiła 229 głosów. Za odrzuceniem poprawki głosowało 228 posłów, przeciw 227, wstrzymała się jedna osoba. Głosowało 456 posłów, czterech nie wzięło udziału w głosowaniu.
? Za odrzuceniem poprawki, a tym samym zawarciu tzw. bezkarności w ustawie, zagłosowało 224 posłów PiS, posłowie Kukiz’15 Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk oraz Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza.
? Po raz kolejny widzimy, że PiS to „kolos” na glinianych nogach. To wspólny sukces opozycji! Po usunięciu przepisów o bezkarności przyjdzie czas na osądzenie tych, którzy dziś bezkarni się czują. I na to przyjdzie pora!

Opublikowano

w

przez

Tagi: