21.marca 2019 r., nomen omen w dzień wagarowicza, podczas spotkania na raciborskim zamku zastanawialiśmy się wraz z młodymi ludźmi nad ważnymi pytaniami: jak pielęgnować w sobie postawy tolerancji i otwartości? Jak zachować czujność, nie ulegając stereotypom? Skąd się biorą stereotypy? Pomagają czy szkodzą? Czy istnieją osoby wolne od stereotypów? Jak rozpoznać stereotypy i radzić sobie z nimi? Agata Wierny – mediatorka, psycholożka społeczna wyjaśniała, że ,mowa nienawiści pojawia się tam, gdzie są konflikty, których nie potrafimy rozwiązać. Nie potrafimy na nie reagować. Zdaniem autorek gry edukacyjnej, którą mieliśmy okazję przećwiczyć powinniśmy się uczyć języka porozumienia bez przemocy. Dlatego im wcześniej zaczniemy edukację naszych dzieci, tym w bezpieczniejszym świecie będziemy żyli. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli moje zaproszenie a zwłaszcza Agacie Wierny i Justynie Wrzalik za interesujące, rozwijające przeżycie i …. fajną zabawę!
Oto medialne relacje:
Na Zamku Piastowskim w Raciborzu na zaproszenie posłanki Gabrieli Lenartowicz odbyło się spotkanie z autorkami wyjątkowego projektu, który z wielkim powodzeniem realizowany jest już w wielu szkołach. Agata Wierny i Justyna Wrzalik opracowały ciekawą grę o tytule „Na tropie uprzedzeń”. Wszyscy wspólnie zastanowili się nad następującymi pytaniami: jak pielęgnować w sobie postawy tolerancji i otwartości; jak zachować czujność nie ulegając stereotypom; skąd się biorą stereotypy; pomagają czy szkodzą.Więcej »
Nie dla nienawiści – warsztaty na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Spotkanie przyciągnęło duże grono osób, które wykazały chęć zaangażowania w walkę z mową nienawiści i brakiem tolerancji w życiu codziennym, …
|