Na sesji rady powiatu o upadającej Spółdzielni Meblarskiej w Raciborzu, drogach, szpitalu i ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy

Najbardziej porusza mnie dramat ludzi i kompletna inercja i niekompetencja agend państwa, zwłaszcza tych, które zobowiązane są do ochrony praw obywateli, szczególnie tych słabszych.
Niestety, coś wiem o tym bo od ponad dwóch lat bezskutecznie dobijam się o sprawiedliwość dla pracowników Ramety, zakładu szczególnego bo pracy chronionej i to wspieranego finansowo przez państwo!
W akcie desperacji, solidaryzując się z poszkodowanymi, wobec amoralnej postawy władz spółdzielni składam wniosek do Prokuratora Generalnego o interwencję.
Mówiłam o tym na Sesji Rady Powiatu. Zapis wypowiedzi w tej sprawie do obejrzenia poniżej. Czytaj także o tym w portalu nowiny.pl.

 

Podczas sesji rady zadałam Staroście pytania dotyczące spraw bieżących. Pytałam o drogi i szpital w Raciborzu. Poniżej oglądaj zapis mojej wypowiedzi.

 

Na zakończenie mojego wystąpienia podczas sesji Rady padło pytanie ze strony Radnego  Szymona Bolika dotyczące Funduszu Odbudowy i relacji tegoż do Krajowego Planu Odbudowy. Udzieliłam w miarę wyczerpującej odpowiedzi, której zapis dostępny jest poniżej.

 


Opublikowano

w

,

przez