Nasza propozycja dla rządu i oferta dla społeczeństwa

Prezentujemy Skuteczny i Sprawiedliwy System Szczepień #ZróbmyToDobrze. To 5 konkretnych propozycji Koalicji Obywatelskiej na rozwiązanie palącego problemu, z którym rządzący nie mogą sobie poradzić.

    1. Decentralizacja szczepień: zapisy i koordynacja szczepień dla grup wiekowych w przychodniach POZ. Zapisy powinny być prowadzone w przychodniach POZ. Bardzo ważne jest to, by korzystać z wiedzy lekarzy, którzy znają swoich pacjentów. Ograniczy to też absurdalne sytuacje, w których szczepienia odbywają się 200 km od miejsca zamieszkania
    2. Natychmiastowe odblokowanie możliwości zapisów na szczepienia dla seniorów 70+ Należy zapewnić seniorom 70+ konkretne terminy przyszłych szczepień. Nie może być tak, że uprawniony do szczepienia odchodzi z kwitkiem, wcześniej marznąc w kolejce. Kalendarz musi uwzględniać również terminy po 1 kwietnia.
    3. Dostarczenie szczepionki do miejscowości proporcjonalnie do liczby mieszkańców. Dziś szczepionki przydzielane są punktom bez względu na liczbę pacjentów. To powoduje, że często ludzie zgłaszają się do bardzo odległych miejsc, w których pula szczepionek jest większa niż zapotrzebowanie.
    4. Kolejność szczepień uzasadniona medycznie – chorzy na cukrzycę, astmę oskrzelową, nadciśnienie tętnicze powinni być przed prokuratorami. Jest wiele pacjentów, którzy powinni być zaszczepieni przed funkcjonariuszami władzy. To kwestia przyzwoitości. Rządzący nie mogą być przed potrzebującymi.
    5. Wykorzystanie systemu zarządzania kryzysowego i samorządów do dystrybucji szczepionki i powiadamiania o szczepieniach. System sterowany z KPRM, nie zdał egzaminu. Dziś warto wykorzystać potencjał zarządzania kryzysowego i samorządów.

 

142867389_1381767212198739_6454133321591321702_n

Poniżej także Rekomendacja Parlamentarnego Zespołu ds. Naprawy Rzeczypospolitej im. A.Frycza – Modrzewskiego w sprawie programu szczepień przeciwko COVID-19

stanowisko PZdsNR ws szczepień

Propozycje  te zostały zaprezentowane na konferencji prasowej . Relacja poniżej:

 


Opublikowano

w

przez