Donald Tusk na Campus Polska Przyszłości

W Olsztynie rozpoczął się Campus Polska. A na nim 1 tys. uczestników i 200 prelegentów. Wydarzenie odbywa się w miasteczku akademickim w Kortowie w Olsztynie. Campus rozpoczęła debata Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego.   Oto relacja video:

 

Campus Polska Przyszłości będzie trwał do 2 września w olsztyńskim Kortowie. W tym czasie zaplanowano serię debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. Wieczorami będą się odbywać koncerty i spektakle. Uczestnicy mogą korzystać z szerokiej oferty sportowej – w Kortowie jest m.in. wypożyczalnia sprzętów wodnych

Mamy tam swoich przedstawicieli z Raciborza. Są to Zosia Klapuch, Patryk Kominek i Patrycja Rzotki.

IMG-20210630-WA0009

Trzaskowski podkreślał podczas poświęconego imprezie spotkania z dziennikarzami, że ma nadzieję, iż podobny campus będzie organizowany co rok. Ma on służyć – jak mówił – m.in. zachęceniu młodzieży do zaangażowania w życie publiczne. Trzaskowski, który jest wiceprzewodniczącym PO, nie ukrywa jednak, że cieszyłby się, gdyby z Campusu wyłoniło się coś, co stanie się zapleczem merytorycznym dla całej opozycji.

PiS przez lata w opozycji potrafiło zbudować sobie zaplecze w postaci różnych ruchów, klubów »Gazety Polskiej«, fundacji. Po stronie obecnej opozycji tego nie było, musimy to nadrobić – powiedział prezydent Warszawy

Na Campus, mimo ograniczeń związanych z pandemią, przyjechać mają goście zagraniczni, m.in. burmistrz Budapesztu i lider węgierskiej opozycji Gergely Karacsony. Zdalnie w imprezie ma uczestniczyć m.in. liderka opozycji demokratycznej na Białorusi Swiatłana Cichanouska, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans oraz burmistrz Londynu Sadiq Khan.

 Polscy goście to m.in.: lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, eurodeputowany PO Radosław Sikorski wraz z żoną – dziennikarką Anne Applebaum i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Będzie też lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Udziału odmówił natomiast lider Polski 2050 Szymon Hołownia.
IMG_7234

Na Campus przyjadą też m.in.: były przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński, były minister cyfryzacji Michał Boni, wicepremier i minister finansów z czasów transformacji ustrojowej Leszek Balcerowicz oraz naczelny „Gazety Wyborczej” Adam Michnik i prezes zarządu fundacji Batorego Edwin Bendyk. Z młodymi uczestnikami Campusu spotka się też prawnik i publicysta Marcin Matczak.

Na imprezie pojawią się również prezydenci miast: Gdańska – Aleksandra Dulkiewicz; Poznania – Jacek Jaśkowiak; Rzeszowa – Konrad Fijołek, Wrocławia – Jacek Sutryk oraz Białegostoku – Tadeusz Truskolaski.


Opublikowano

w

przez