czołówka w sejmiiekonfa śmieci 24.09.2020

Do Polski dociera coraz więcej śmieci z całej Europy i mamy coraz więcej przypadków płonących składowisk! Co w tej sprawie robią rządzący?Wydają kolejne pozwolenia, nie implementują unijnych dyrektyw i obiecują, że wkrótce zajmą się tym problemem. O tych zagrożeniach mówiłam na konferencji prasowej w Sejmie, na której wystąpiłam wraz z europosłem Andrzejem Halickim. Parlament Europejski w 2018 r. przyjął tzw. Pakiet Odpadowy, którego regulacje do tej pory nie zostały w Polsce wdrożone, o czym mówił z kolei Andrzej Halicki. Poniżej relacja z konferencji.

 

Nasza konferencja odbiła się także echem w publikatorach. Oto co pojawiło się m.in. w przestrzeni medialnej jako relacja z konferencji i refleksje na nad poruszonymi tam problemami.

Portal WP.pl pisze „Posłanka KO – Gabriela Lenartowicz zwróciła uwagę, że od 2015 roku ilość odpadów, które legalnie trafiają z zagranicy do Polski wzrosła aż trzykrotnie z 250 tys. ton do 450 tys. ton. Wszystko odbywa się za zgodą Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska…” Czytaj więcej po kliknięciu w link lub w obrazek poniżej: https://tech.wp.pl/do-polski-wciaz-trafiaja-niebezpieczne-odpady-z-zagranicy-politycy-apeluja-do-jaroslawa-kaczynskiego-6557509717502848a

wp konferencja GL