Przegląd dorobku rolnictwa w powiecie raciborskim i wielkie świętowanie w Krzyżanowicach. Było na bogato,wystawnie, wesoło i różnorodnie jak przystało na powiatowe święto plonów. Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Oto krótka relacja fotograficzna. Więcej w szczegółowych relacjach mediów raciborskich.

Miło było spotkać się z reprezentacją mojej gminy na powiatowym święcie plonów i burmistrzem Andrzejem Strzedullą a także podziwiać krzanowicką koronę żniwną prezentowaną przez naszą delegację.

O wydarzeniu więcej piszą i zamieszczają relacje raciborskie portale:

https://agronowiny.pl/wiadomosci/223188-caly-powiat-raciborski-bawi-sie-na-dozynkach-w-krzyzanowicach-zdjecia-relacje-na-zywo.html

Cały powiat raciborski bawi się na dożynkach w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA, RELACJE NA ŻYWO]

Ulicami: Główną, Tworkowską i Dworcową przejechał korowód dożynkowy w Krzyżanowicach. To największe, bo powiatowe święto plonów na Raciborszczyźnie. Zjechały się delegacje ze wszystkich gmin, nie zabrakło VIP-ów.

Cały powiat raciborski bawi się na dożynkach w Krzyżanowicach [ZDJĘCIA, RELACJE NA ŻYWO]

– To zaszczyt – mówili nam o swojej funkcji starostowie dożynkowi Paweł i Maria Lasakowie. Małżeństwo od 1997 roku prowadzi gospodarstwo rolne, trudniące się produkcją roślinną, głównie: ziemniakami, rzepakiem i zbożami. Pani Maria pracę w gospodarstwie łączy z prowadzeniem krzyżanowickiej restauracji „Staruszek”. Pan Paweł w przeszłości był natomiast Radnym Gminy Krzyżanowice przez dwie kadencje, w tym piastował stanowisko przewodniczącego rady. W korowodzie jechali w bryczce, którą prowadził Henryk Martynus z Bieńkowic

17 koron zaprezentowano w Krzyżanowicach. W centralnym miejscu ustawiono tą przygotowaną przez gospodarzy wydarzenia