Wybory samorządowe – raciborska Koalicja Obywatelska przedstawiła swoich kandydatów

W nadchodzących wyborach samorządowych kandydaci rekomendowani przez Platformę Obywatelską startują do Rady Powiatu i Rady Miasta na wspólnej liście z reprezentującymi ugrupowania, które tworzą obecny rząd. Ten Komitet Wyborczy Wyborców przyjął nazwę „Koalicja 15 Października” Natomiast do sejmiku śląskiego każde z tych ugrupowań wystawiło własnego kandydata.

Kandydatką Platformy Obywatelskiej powiatu raciborskiego jest Sabina Chroboczek-Wierzchowska, startująca z nr 5 na liście nr 5 Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu wyborczym.

Kandydatka mieszka w Rudach Raciborskich, jest germanistką i tłumaczem przysięgłym, pracuje jako nauczycielka, była przewodniczącą Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej, kandydowała także na burmistrza tej gminy. Jest działaczką struktur Mniejszości Niemieckiej w naszym regionie.

W sobotę na raciborski deptak zaprosiliśmy media aby zaprezentować rekomendowanych przez raciborską Platformę Obywatelską kandydatów w wyborach do organów samorządowych i dać im okazję do przedstawienia własnych zamiarów i pomysłów na aktywność w sprawach wg nich najważniejszych dla naszych lokalnych i regionalnej społeczności.

Naszych kandydatów polecaliśmy uwadze wyborców wraz z Senatorem Henrykiem Siedlaczkiem i członkinią Zarządu Powiatu Raciborskiego pełniąca te funkcję z ramienia PO – Ewą Lewandowską – także ubiegająca się o reelekcję.

Przypomnieliśmy też, że z naszym komitetem Koalicja 15października popieramy wspólnego z ugrupowaniami samorządowymi Razem dla Raciborza i Powiatu Raciborskiego kandydata na prezydenta Raciborza Jacka Wojciechowicza.

(relacja własna i za nowiny.pl )


Opublikowano

w

, ,

przez