Wojewoda Śląski z roboczą wizytą w Raciborzu

Na nasze zaproszenie – Starosty raciborskiego i moje przyjechał do Raciborza nie dawano mianowany z ramienia rządu koalicyjnego Donalda Tuska, mój były kolega z ław poselskich i klubu poselskiego – Wojewoda Śląski – Marek Wójcik.

To było pierwsze spotkanie przedstawiciela nowego rządu z władzami naszego powiatu i pierwsza wizyta Marka Wójcika w Raciborzu.

W programie spotkania było m.in. zwiedzanie zamku oraz wartej ponad 20 mln zł renowacji domu książęcego oraz słodowni, gdzie już powstaje mutimedialne muzeum poświęcone Piastom i Przemyślidom. Przewidziano również wizytę w szpitalu zarządzanym przez władze powiatu.

W rozmowach, w których uczestniczyłam – Wojewoda zapoznał się ze specyfiką powiatu raciborskiego, inwestycjami i zadaniami, które stoją przed samorządem, m.in. modernizacją mostu w ciągu ul. Piaskowej, budową obwodnicy od Eko-Okien w kierunku ronda Rudnickiego czy drodze Racibórz-Pszczyna. dofinansowaniu doposażenia szpitala ze środków unijnych oraz zamku.

Na konferencji prasowej Marek Wójcik wyraził zachwyt zamkiem, deklarując wsparcie, by zabytek z Ostroga zaistniał jako mocny punkt na mapie turystycznej województwa. Mówił również o środkach unijnych, które mogą wesprzeć lecznicę przy Gamowskiej, m.in. w doposażeniu neonatologii.

W swojej wypowiedzi do mediów poruszyłam temat spotkania rektora raciborskiej ANS z ministrem nauki w sprawie dofinansowania ANS a także rozmów w resorcie infrastruktury na temat infrastruktury drogowej, w tym obwodnic Raciborza.
Poniżej relacja z konferencji za fb nowiny.pl

W czasie swego pobytu w Raciborzu Wojewoda Śląski spotkał się także z kandydatem na prezydenta miasta – Jackiem Wojciechowiczem – popieranym przez naszą koalicję ” 15 października ” zawiązaną dla wspólnego startu w wyborach samorządowych – oraz kandydatami startującym w wyborach z ramienia ugrupowań naszej koalicji.

Zdjęcia : Śląski Urząd Wojewódzki, naszraciborz.pl