W sejmie PiS pyta dlaczego rząd wstrzymał budowę CPK?

W ramach pytań sejmowej informacji bieżącej posłowie PiS zażądali od pełnomocnika rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego – Macieja Laska – odniesienia się do zarzutów o wstrzymanie , wręcz sabotaż budowy tej sztandarowej inwestycji poprzedniego rządu. Wobec wszystkich nadużyć i przekrętów jakie wiążą się z działalnością spółki CPK na wszystkich polach jej działalności to pytanie jest aroganckie, nieprzyzwoite i prowokacyjne. Wykonie wszystkich audytów zmierzających do zweryfikowania założeń , celowości oraz dotychczasowego finansowania w tej inwestycji wymaga czasu ale przede wszystkim racjonalnych decyzji opartych o gruntowną wiedzę. Projekt w obecnym kształcie powinien trafić do kosza. Braku sensu tej inwestycji pomyślanej tak jak dotychczas wykazałam w swojej wypowiedzi w czasie debaty wskazując na fakt złożenia do prokuratury zawiadomienia przez spółkę CPK o brak uzgodnienia przebiegu szprychy kolejowej KDP z Katowic do Ostrawy z projektem PLK dla Jastrzębia-Zdroju realizowanym w ramach programu Koleji Plus, tak bardzo zgodnym z potrzebami tej części województwa śląskiego.

Poniżej mojej wypowiedzi link do publikacji portalu rynek-lotniczy.pl informującej o zdarzeniu.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/cpk-pozwalo-plk-za-brak-koordynacji-projektow-kolejowych–20063.html?s=03

CPK złożyło zawiadomienie do prokuratury na PKP PLK!


Autor: Łukasz Malinowski

Data publikacji:

15-02-2024

Tagi:

Centralny Port Komunikacyjny, CPK, Grupa PKP PLK, KDP, Koleje Dużych Prędkość, Nowe linie kolejowe, PLK, Prokuratura, Zarząd PKP PLK

CPK złożyło zawiadomienie do prokuratury na PKP PLK!

Grafika: PKP PLK/CPK

Współpraca pomiędzy CPK a PKP PLK układała się tak dobrze, że pod koniec zeszłego roku CPK złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez PKP PLK. Poszło o brak uzgodnienia przebiegu szprychy kolejowej z Katowic do Ostrawy z projektem PLK dla Jastrzębia-Zdroju realizowanym w ramach programu Kolej Plus.

W trakcie rady gabinetowej premier Donald Tusk powiedział: – Żebyśmy mieli świadomość, że wychodzimy z bardzo głębokich i krętych kolein, w jakie zostaliśmy wprowadzeni. Od korupcyjnych poprzez niekompetencję, czasami fatalny sposób zarządzania, konflikt interesów. Proszę sobie wyobrazić, że CPK poszło do prokuratury nawet z polskimi kolejami – to ostatnie zdanie oczywiście przykuło naszą uwagę.

CPK zawiadamia prokuraturę

Jak się okazuje chodzi o zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożone przez CPK do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ w dniu 14 grudnia. Dotyczy ono możliwości popełnienia przestępstwa przez członków zarządu PKP PLK poprzez brak koordynacji projektów kolejowych z CPK, co z kolei miało narazić skarb państwa na szkodę w wielkich rozmiarach.

Więcej w linku. zapraszam do lektury


Opublikowano

w

, ,

przez