Polityk PiS prowadzi brudną i brutalną kampanię , którą wpisuje się w coraz bardziej napiętą atmosferę wokół wyborów parlamentarnych. Powiedziałam o tym w krótkim wywiadzie udzielonym redaktorowi Jakubowi Pochwytowi w porannej audycji Radia Vanessa.

Zapraszam do odsłuchania.

Złożyłam zawiadomienie do prokuratury z artykułu 304 § 1. k.p.k. o popełnieniu przestępstwa fałszywego oskarżenia z artykułu 234 kk.

W tej sprawie zabrali głos również moi koledzy z Platformy Obywatelskiej – Radni powiatu raciborskiego:

Pisze o tym portal naszracibórz.pl: https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/106030-oswiadczenie-klubu-radnych-po-rp-rady-powiatu-raciborskiego

Oto treść oświadczenia Radnych:

Oto treść oświadczenia radnych PO

Z oburzeniem obserwujemy działania medialne pana wiceministra Pawła Jabłońskiego, kandydata do Sejmu RP w nadchodzących wyborach, mające na celu zniesławienie pani Gabrieli Lenartowicz, posłanki do Sejmu RP z Raciborza.

Działania, które do tej pory w historii wyborów parlamentarnych w naszym mieście nie miały miejsca.

Odwoływanie się do wydarzeń sprzed dekady, które nie budzą żadnych wątpliwości (także w okresie 8-letnich rządów Zjednoczonej Prawicy) co do tego, że były zgodne z prawem, uznajemy za próbę przedwyborczych manipulacji i odwrócenia uwagi wyborców od afery wizowej. Afery o skali międzynarodowej, której źródło leży w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie pan Paweł Jabłoński pełni funkcję podsekretarza stanu, do którego kompetencji wchodzi m.in. polityka afrykańska i bliskowschodnia.”

Dziękuję!

oświadczenie pojawiło się także w portalu nowiny.pl https://www.nowiny.pl/wiadomosci/224089-radni-po-uwazaja-ze-pawel-jablonski-znieslawia-poslanke-lenartowicz-i-odwraca-uwage-od-tzw-afery-wizowej.html