W Polskim Radio 24 w audycji „Dwie strony”

Zostałam zaproszona do programu Polskiego Radia 24 – Poranek 24 do audycji prowadzonej przez redaktor Elizę Olczyk. Z moją interlokutorką, posłanką PiS Teresą Wargocką dyskutowałyśmy o sytuacji dotyczącej m.in. warszawskich reprywatyzacji.

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok , w którym orzekł, że kupcy roszczeń nie byli stronami w postępowaniach i nie powinni byli odzyskiwać tą drogą nieruchomości. Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości i szef komisji reprywatyzacyjnej podkreślił, że „jest to przełomowy wyrok”.

W rozmowie stwierdziłam , że „nie jest to jakiś przełom czy zmiana w zakresie reprywatyzacji”. – Te przypadki nie dotyczą całości zagadnień reprywatyzacji warszawskich, tylko tego, że tzw. handlarze roszczeń, którzy wnieśli o reprywatyzację, nabyli te nieruchomości, nie mogą być stroną właśnie z tego tytułu, że nabyli bezprawnie roszczenia.

W dalszej części audycji wymieniłyśmy poglądy na temat związany z pilnym bliskim posiedzeniem Sejmu, na którym zajmiemy się sprawą dofinansowania innych niż węgiel źródeł ciepła.

Całość rozmowy do odsłuchania poniżej. Zapraszam.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: