W TVP INFO w programie „Minęła 8” i „Minęła 9” spór o stosunek rządzących w Polsce do LGBT i o kandydata na nowego rzecznika praw obywatelskich

Największe frakcje Parlamentu Europejskiego w czasie środowej (09.03.2021) debaty zaapelowały o wsparcie dla osób LGBTIQ i o walkę z dyskryminacją na tle seksualnym. Deputowani krytycznie odnosili się do polskich „stref wolnych od ideologii LGBT”.

„W niektórych państwach osoby LGBTIQ są atakowane w coraz większym stopniu przez przywódców politycznych, religijnych i inne osoby publiczne. Osoby LGBTIQ stały się kozłami ofiarnymi, przedstawia się je jako zagrożenie dla dzieci” – mówiła m.in. komisarz UE ds. równości Helena Dalli.

Byłam dziś wśród gości programu TVP INFO „Minęła 8” i „Minęła 9” gdzie indagowano mnie i pozostałych uczestników audycji  o to czy rząd PiS, czy samorządy regionalne gdzie PiS ma przewagę rzeczywiście odpowiadają za tolerowanie i propagowanie postaw homofobicznych  w Polsce. Oto moja wypowiedź.

 

I dokończenie wypowiedzi z „Minęła 8”

 

W kolejnej części programu „Minęła 9” przedstawiłam swoje stanowisko w sprawie zgłoszonej przez PiS kandydatury  na stanowisko  Rzecznika Praw Obywatelskich.

Bartłomiej Wróblewski jest inicjatorem wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Poniżej  moje uwagi w tej sprawie . Całość programu do obejrzenia tutaj: https://www.tvp.info/52387396/11032021-0818  i tutaj: https://www.tvp.info/52387369/11032021-0911

 


Opublikowano

w

,

przez