W TVP INFO o wystąpieniu Premiera w Sejmie i murze na granicy z Białorusią

Potrzebujemy zbudowania bezpiecznej i szczelnej granicy. Platforma Obywatelska jest za takim, acz skutecznym, rozwiązaniem.

Dziś PiS ma już wszystkie możliwe instrumenty – ze stanem wyjątkowym włącznie – a przez granicę przecieka coraz więcej ludzi.
Ten rząd nie radzi sobie z wyzwaniem; potrafi zatrzymać jedynie kobiety i dzieci, co powoduje olbrzymi i zrozumiały moralny sprzeciw Polaków.
Chcemy szczelnej i bezpieczniej granicy, a nie znęcania się nad bezbronnymi.
PiS chce wydać na budowę muru, poza wszelką kontrolą, prawie 2 miliardy zł.
Niestety, ta władza, nie zważając na nic, brata się z podejrzanymi ludźmi, z którymi robi brudne interesy, nawet w trakcie i na pandemii.
Z tym samym mechanizmem mamy do czynienia teraz na granicy.
Mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat, bo nie jest wcale intencją zbudowanie dobrych skutecznych zapór.
Intencją PiS jest zrobienie spektaklu i wydanie blisko 2 mld złotych bez żadnej kontroli.PiS udaje, że zbuduje wielki mur, a tak naprawdę robi „wielki wał”.
Zapraszam do obejrzenia programu TVP INFO „Minęła 8, Minęła 9” w którym, jak zwykle w tej stacji, opozycja doświadcza pisowskiej demokracji w dyskusji. Tu, wzorem z debat w Sejmie RP prowadząca przerywa wypowiedzi, gdy są niewygodne dla obowiązującej linii partii rządzącej i niezgodne z przekazem dnia.

Warto obejrzeć . Poniżej zapis „Minęła 8” , a pod video link do „Minęła 9”

 

W czasie debaty doszło do spięcia z Wawrzykiem- jednym z gości programu – zwanym w kręgach akademickich „wielkim kopistą”. Po mojej ripoście zagroził  spotkaniem w sejmowej komisji etyki. Patrz poniżej o co poszło.

Sprawa wyszła na jaw przed rokiem, gdy do sekretariatu Instytutu Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW dotarła książka wiceszefa tej placówki dr. Piotra Wawrzyka. Praca zatytułowana „Sądy cywilne w procesie integracji europejskiej” wpada w ręce pracującej w sekretariacie Aleksandry Sz. Kobieta jeszcze kilka miesięcy wcześniej była studentką dr. Wawrzyka i w ramach zaliczenia przedmiotu przygotowywała referat na temat sądownictwa na Litwie. Bardzo podobny do tego, który dr Wawrzyk umieścił w swojej książce. Żeby się upewnić, Sz. odnajduje wysłany naukowcowi kilka miesięcy wcześniej e-mail z referatem. Jego treść porównuje z fragmentem książki doktora. Nie ma wątpliwości: dr Wawrzyk skopiował część swojej pracy z jej referatu. Praktycznie wszystko się pokrywa co do słowa. W sumie ponad 2,5 tys. znaków.

Pisał też o tym w artykule z 02-02-2018 portal wp.pl. Artykuł poniżej.

210-2102917_wirtualna-polska-wirtualna-polska-logo-clipart

Oto nowy wiceszef MSZ. Dr Wawrzykowi zarzucano plagiat, o aukcji WOŚP pisał „nekrofilia”

Dr Piotr Wawrzyk został w piątek powołany na wiceministra spraw zagranicznych. O politologu było głośno, gdy jego studenta zarzuciła plagiat swojej pracy. Uniwersytet Warszawski mówi o „nadużyciu dziennikarza”, który opisał tę sprawę. Faktem jest jednak, że dr Wawrzyk przerwał przewód doktorski i napisał nową pracę.

 Oto nowy wiceszef MSZ. Dr Wawrzykowi zarzucano plagiat, o aukcji WOŚP pisał "nekrofilia"

Źródło: Forum, fot: Darek Golik

Gdy wyszukuje się informacje o dr. Wawrzyku, najpierw wyświetlają się te o jego nominacji na szefa MSZ. Ale jednym z pierwszych tekstów na temat politologa jest też publikacja „Wprost”: „Kopista z Uniwersytetu”. Dziennikarz tygodnika pisze, że „sejmowy ekspert i politolog z Uniwersytetu Warszawskiego jeden z rozdziałów swojej książki skopiował z referatu swojej studentki”.

Kobieta opowiedziała o sprawie władzom uczelni, które powołały specjalna komisję do zbadania zarzutów. Na jej czele stanął prof. Tadeusz Mołdawa, który uznał, że przepisany od studentki fragment nie ma wartości naukowej, a tylko informacyjną, więc nie można mówić o plagiacie. W takim samym tonie wypowiada się prof. Janusz Adamowski, który zdecydował o wstrzymaniu kolokwium Wawrzyka.

– To było nadużycie ze strony dziennikarza. Moim zdaniem to nie był plagiat. Zresztą dr Wawrzyk sam zakończył tę sprawę, pisząc prośbę o przerwanie przewodu habilitacyjnego i przedkładając nową pracę – mówi Wirtualnej Polsce prof. Janusz Adamowski, Dziekan Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Wawrzyk jest adiunktem w Instytucie Europeistyki WDiNP UW. Często pojawiał się jako ekspert TVP. W połowie stycznia ogłosił jednak, że kończy z komentowaniem polityki. Zrobił to po lawinie krytyki, jaka spłynęła na niego po tym, jak opublikował tweeta przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na aukcję charytatywną wystawiono krawaty Piotra S. który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Wskutek obrażeń zmarł kilka dni później. „Nekrofilia?” – skomentował aukcję Wawrzyk. Ostatecznie za wpis przeprosił wszystkich, którzy mogliby się poczuć urażeni jego komentarzem.

Po ogłoszeniu nominacji dla Wawrzyka na Twitterze zaczęto mu też wypominać, że kilka dni temu podał dalej wpis Jacka Międlara. Były ksiądz o nacjonalistycznych poglądach był skazany za znieważenie posłanki. Próbowalismy sie skontaktować z dr. Wawrzykiem, by poprosić go o komentarz, ale nie odpowiedział na nasze prośby o kontakt.

Video poniżej   i link do „Minęła 9 ”     https://www.tvp.info/56041497/15102021-0911

 

 

 

 

 

 


Opublikowano

w

,

przez