Tym razem  w spotkaniu z posłem Markiem Suskim rozmawialiśmy po raz kolejny w TVP INFO  w wieczornym  programie „W pełnym świetle” o prawach kobiet, o które upomniała się Platforma Obywatelska przedstawiając swoje stanowisko w sprawie terminacji ciąży.

Prawo i Sprawiedliwość zamiast zajmować się trudną sytuacją rodaków walczących z pandemią, prowadzi wewnętrzne wojenki a Polkom i Polakom oferuje ideologiczną ofensywę zmasowaną akcję ataków na opozycję – a w szczególności Platformę Obywatelską, która kilka dni temu przedstawiła Pakt Praw Kobiet.
Ów dokument to deklaracja ze strony naszej partii, która jasno określa stanowisko PO w sprawie terminacji ciąży.
Oczywistym jest fakt, że aborcja to zło – ale dla kobiety czasami może być mniejszym złem. Jako PO proponujemy utrzymanie regulacji z kompromisu z 1993 roku oraz rozszerzenie ich do terminacji ciąży w uzasadnionych przypadkach – po konsultacji z lekarzem specjalistą oraz psychologiem, do 12. tygodnia ciąży.
Wiele środowisk ultraprawicowych zarzuca PO skręt w lewo, zaś środowiska lewicowe uznają to stanowisko, jako ukłon w stronę prawicy. Wszystko to udowadnia, że Platforma nie przestała być partią umiarkowanego środka!
Zapraszam do obejrzenia całości zapisu audycji. Musżę też wspomnieć, iż na początku emisji programu odbiegłam od  tematu starając się  uczcić pamięć  tragicznie zmarłego Jana Lityńskiego, zasłużonego działacza opozycji antykomunistycznej, posła a przede wszystkim wspaniałego człowieka, którego odejście stało się tematem chwili, a jego odejście i zasługi dla Wolnej Polski pominięte  zostało całkowicie w mediach partyjnych PiS  w dniu zdarzenia.