Świętujemy Wodzisławiu


Już tradycyjnie uczestniczyłam w Święcie Szkoły w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim.


To czas refleksji nad rolą szkoły w środowisku, przyszłością, kierunkiem zmian i dorobkiem. dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość wymusza elastyczność i otwartość – podkreśliła w swoim wystąpieniu Ewelina Limanowska, p.o. dyrektora PCKZiU. 

O tym, że ta szkoła jest placówką z górniczymi tradycjami wie chyba każdy z nas. Z ogromnym szacunkiem do górniczych tradycji, Powiatowe Centrum w Wodzisławiu od dłuższego czasu rozwija kształcenie innych, niż górnicze, zawodów. Tutaj kształcą się między innymi przyszli elektrycy, technicy chłodnictwa i klimatyzacji, mechatronicy, czy technicy-analitycy. I kształcą się w warunkach, którym zazdrości im nie jedna szkoła w regionie. Te nowoczesne kierunki powstały we współpracy z lokalnymi firmami i pracodawcami – mówił starosta Leszek Bizoń. Podczas akademii nastąpiło podpisanie umowy o współpracy pomiędzy szkołą i firmą EKO-OKNA S.A.Gratulując szkole nowoczesności i osiągnięć edukacyjnych podkreśliłam jej sukcesy w stawaniu się prawdziwą „akademią umiejętności” :Tu serwuje uczniom nie tylko rozległą wiedzę ale też szlachetną umiejętność czynienia tej wiedzy użyteczną. A jak dalece ta, wydaje się techniczna szkoła potrafi też rozwijać talenty artystyczne uczniów mogliśmy się przekonać podczas części artystycznej akademii.
Opublikowano

w

,

przez