Rządowy Program „Czyste Powietrze” zdominował dzisiejsze Śniadanie Prasowe, w czasie którego  przybliżyłam dziennikarzom lokalnych mediów obecną sytuację przy rządowym programie mającym na celu walkę ze smogiem.

Aby odtworzyć – kliknij w obrazek

Śniadanie dla medió 21.01.209

Polacy oczekują działań w związku z coraz gorszą jakością powietrza. W Gabinecie Cieni i w Sejmie ciągle nad tym pracujemy, bo rząd niby coś robi, ale dość nieudolnie. Dotąd co prawda wykonano pewne rzeczy, lecz ich efekty są niewspółmierne do wydanych środków.
Po kontroli działających sposobów walki ze smogiem okazało się bowiem, że aby pieniądze mogły zostać wykorzystane efektywnie, muszą być wydawane systemowo, a tak się niestety nie dzieje. Owszem, wprowadzono ustawę o konieczności posiadania odpowiedniego pieca oraz zakazującej używania pewnego rodzaju paliw, lecz przepisy te są nieskuteczne. – Piece często sprzedawane są te same, tylko pod innymi nazwami. Z kolei lista zakazanych paliw nie obejmuje ich mieszanek. Pozostałe założenia programu są dość ogólne, co w zasadzie uniemożliwia ich skuteczne egzekwowanie.

naszraciborz

Więcej: https://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/71200-program-czyste-powietrze-to-fikcja–sniadanie-prasowe-u-poslanki-gabrieli-lenartowicz.html