W Szczejkowicach – jednej z miejscowości przez które ma przebiegać linia 170 KDP odbyło się piknikowe zakończenie Rajdu Rowerowego „Zjednoczeni w wspólnej sprawie” na trasie Mikołów – Łaziska -Orzesze – Palowice – Szczejkowice – zorganizowanego przez aktyw społecznego ruchu sprzeciwiającego się budowie linii.

Taką ulotkę – certyfikat – informację otrzymali uczestnicy na zakończenie Rajdu. Nawet najmłodsi czynnie włączyli się w „obsługę” wydarzenia

Jako osoba zaangażowana praktycznie i emocjonalnie w sprzeciw wobec CPK i KDP wzięłam udział w tym przedsięwzięciu - z dużą przyjemnością - zwłaszcza, że było to spotkanie przyjaciół i ludzi mocno zintegrowanych nie tylko wokół  protestu. 

Poproszona , zabrałam głos – w swojej wypowiedzi informując co aktualnie dzieje się w sprawie ustaw zagrażających poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców terenów przeznaczonych pod linię170 – tzw. ustawy ocenowej i ustawy zmieniającej przepisy prawa geologicznego.

O randze tego przedsięwzięcia dla uczestników Rajdu świadczy obecność gości spotkania. Wśród których byli między innymi: Burmistrz Czerwionki Leszczyn – Wiesław Janiszewski i Przewodniczący Rady Gminy – Bernard Strzoda oraz Burmistrz Orzesza – Mirosław Blaski.

W organizacji imprezy zakończenia Rajdu uczestniczyli aktywnie Sołtys Szczejkowic Henryk Fuchs i wspierający go przedstawiciele Rady Sołeckiej a także niestrudzeni we wszystkich działaniach integracyjnych przeciwników CPK i linii KDP – Radna z Mikołowa – Ewa Chmielorz, państwo Katarzyna i Krzysztof Moroniowie, Piotr Flajszok działacz społeczny ze Szczejkowic, mecenas Wojciech Wałęga, państwo Orłowscy, dr Bartłomiej Gabryś z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i wiele innych osób , którzy są na tych zdjęciach ale nazwisk ich nie miałam okazji poznać.

Piknik jak to piknik – obfitował w różne atrakcje – były kiełbaski z rożna, świetne muffinki w wielu smakach, była kawa i herbata także wspólne zabawy. Wszystko odbywało się na terenie karczmy „Borowik” w Szczejkowicach.

Dziękuję za zaproszenie, było super. Jesteście Wspaniali! Razem nie damy się żadnej opresji!

Zdjęcia oprócz moich , film: Ewa Chmielorz, Krzysztof Moroń .