Rekonstrukcja rządu. „Twórcza kontynuacja” czy „przegrupowanie sił”?

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdzie uda się cześć byłych już ministrów, potrzebna była rekonstrukcja rządu. Zostali oni już mianowani a ich wybór komentowałam wraz z innymi politykami  w Polskim Radiu 24, w audycji „Sztuka słuchania”.

Stwierdziłam w swojej wypowiedzi, że nowi ministrowie nie maja potrzebnych kompetencji. – Jeśli rzeczywiście istotą tej rekonstrukcji byłoby wzmocnienie kompetencyjne rządu to oczywiście byśmy chwalili, ale obawiam się, że jednak ta rekonstrukcja to jest tylko zwarcie szeregów, przegrupowanie sił, przemodelowanie prac rządu bardziej niż dotychczas na prace de facto sztabu wyborczego i taki był też dobór kandydatów. To stawia w nieciekawym świetle wagę ich kompetencji – wystarczy spojrzeć kto wszedł do rządu. To są osoby, które będą ślepo wykonywały rozkazy, to nie ich kompetencje zdecydowały. Pani minister Witek sama powiedziała, że kompetencji w zakresie kierowaniem MSWiA nie ma.

Do odsłuchania tutaj: https://www.polskieradio.pl/130/7010/Artykul/2321839,Rekonstrukcja-rzadu-Tworcza-kontynuacja-czy-przegrupowanie-sil

lub klikając w obrazek:

w radio 24


Opublikowano

w

,

przez