Dziś na posiedzeniu Sejmowej Komisji zajmującej się m.in. sprawami uchylania immunitetów posłowie pochylili się nad wnioskiem Komendanta Głównego Policji z dnia 18 sierpnia 2020 r. o „wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za wykroczenie poseł Gabrieli Lenartowicz”.

Chodziło tu o wielokrotnie w mediach przedstawianą sytuację utrwaloną na materiale reporterskim nowin.pl informującym o proteście polskich pracowników zatrudnionych za granicą w sprawie covidowych przepisów polskiego rządu uniemożliwiających im podróże do pracy i powroty do domu.

Naruszyłam przepisy drogowe przechodząc rzekomo na czerwonym świetle na nieczynnym wtedy przejściu granicznym w Chałupkach podczas trwania tej manifestacji. Pełniłam w tym momencie obowiązki poselskie wspierając protestującyh w słusznej sprawie obywateli.

Komisja rekomendowała Sejmowi odrzucenie żądania policji o uchylenie mi immunitetu, co umożliwiło by pociągnięcie mnie do odpowiedzialności.

Dziękuję koledze posłowi Cezaremu Grabarczykowi, który sprawnie mnie reprezentował jako mój pełnomocnik – ” obrońca” jak również pozostałym kolegom , którzy zabrali głos w tej sprawie podczas posiedzenia a to: Jarosławowi Urbaniakowi i Tomaszowi Głogowskiemu.

Poniżej zapis tej części posiedzenia Komisji, która dotyczyła mojego immunitetu. Zapraszam.