W Polskim Radio 24 i w Jedynce

Byłam gościem redaktora Stanisława Janeckiego w porannej audycji „Dwie strony”. Moją interlokutorką była posłanka PiS Iwona Arendt. Rozmawiałyśmy o obostrzeniach w związku z pandemią, o dolegliwościach dotykających wiele branż i przedsiębiorstw oraz o możliwościach łagodzenia skutków tych restrykcji.

– Jeśli państwo podejmuje jakieś decyzje, których konsekwencje ponoszą obywatele przedsiębiorcy, to musi rekompensować koszty swoich negatywnych decyzji. Nie można inaczej działać. Przede wszystkim muszą to być decyzje racjonalne co do zamykania i luzowania, oparte na rzeczywistych, eksperckich  analizach. Muszą być to decyzje konsekwentne, z zapewnieniem rekompensaty dla tych, którzy niestety ponoszą koszty decyzji rządu– powiedziałam .

Rząd uniemożliwia opozycji  jakąkolwiek współpracę w zwalczaniu COVID -19, gdyż blokuje nasze propozycje rozwiązań antycovidowych  lub odrzuca wszystkie nasze  poprawki wnoszone do ustaw rządowych. Zapis całości rozmowy w pliku poniżej  .

 

Po godzinie 18.00 spotkałam się ze słuchaczami Polskiego Radia w programie pierwszym w audycji prowadzonej przez Marka Mądrzejewskiego „Debata Jedynki” gdzie spierałam się z posłem PiS Teresą Wargocką. Rozmowa dotyczyła mniej więcej tych samych spraw co w porannej audycji Stanisława Janeckiego. Zapraszam do odsłuchania pliku audio.


Opublikowano

w

,

przez